Pátek 7/12/2007

Voják Vladimír Holub prý není neonacista

www.antifa.cz

Omyly se někdy stávají. Patří to k životu. Zda se Antifašistická akce dopustila omylu, když označila vojáka Vladimíra Holuba ze 4. brigády rychlého nasazení za neonacistu, se dozvíte v následujícím článku.

Jak jsme předpokládali, to, že Antifašistická akce, Mf DNES a zpravodajský portál iDNES zveřejnily jména a fotografie neonacistů v řadách elitních jednotek armády, vyvolalo odezvu. Policie se nechala slyšet, že o neonacistech v armádě celou dobu ví, ale její informace nikoho z AČR nezajímaly. Ministryně obrany byla nejprve překvapena, ale druhý den si vzpomněla, že také vlastně celou dobu o všem věděla.

A co samotní neonacisté? Ti protentokrát zvolili taktiku "zapírat, zapírat a když to praskne, tak zase zapírat". Zakladatel Národního odporu a samotnými neonacisty údajně odhalený policejní konfident Filip Vávra na svém blogu nazval zmíněné neonacisty v řadách armády "Třemi patrioty". Je vcelku zábavné, když zakladatel největší neonacistické skupiny v Čechách, který se kdysi s plachým úsměvem nazval do televizní kamery nacionálním socialistou, snaží přesvědčovat, že jiný neonacista není neonacista. Na stránkách Národního odporu autor podepsaný jako Václav Bureš mluví o patriotismu, o analogii mezi honem na čarodějnice a na domnělé neonacisty, o žalobách za pomluvu a šíření poplašné zprávy. Dále se pak snaží tvrdit: fotografie neonacisty na akci, která nebyla úřady zakázána, znamená, že dotyčný nácek není ve skutečnosti nácek, ale patriot. Jak ale vypadá patriotismus českého účastníka demonstrace za válečného zločince Rudolfa Hesse v praxi?

Vladimír Holub


Na této fotografii vidíme Vladimíra Holuba v tričku německé kapely Stahlgewitter:


Na tričku je motiv z desky Politischer Soldat:


Toto jsou ukázky textů písní kapely Stahlgewitter:

Wir sind die Zeugen der schrecklichsten Zeit,
Deutschlands allergrößte Erbärmlichkeit.
Wir brauchen sie wieder, das ist kein Witz,
die Jungs in Schwarz mit dem doppelten Blitz.


Jsme svědkové těch nejstrašnějších časů,
největší bída Německa.
Potřebujeme je znovu, to není vtip,
ty hochy v černém s dvojitým bleskem.

(Schwarze Division z desky Germania)


Ich denke wie ein nationaler Sozialist,
denn ich weiß genau, was für mein Land das Beste ist.


Smýšlím jako nacionální socialista,
neboť přesně vím, co je pro mou zemi to nejlepší.

(Wir sind im Recht z desky Germania)


Pokud by snad někdo chtěl vidět, jak to vypadá na koncertě kapely, která oslavuje jednotky SS (hoši v černém s dvojitým bleskem) a otevřeně se hlásí k nacismu, ať se podívá na toto video.

Jinými slovy, "patriot" Vladimír "Stuartswaffen" Holub používá přezdívku odvozenou od jména zakladatele největší mezinárodní neonacistické organizace, jezdí do Německa na průvody za válečného zločince Rudolfa Hesse a nosí tričko kapely, která se svůj neonacismus ani v nejmenším nepokouší skrývat. A pokud má ještě někdo nějaké pochybnosti, ať se podívá na tuto fotografii ze sešlosti "patriotů" z Národního odporu Sever. Milovníci kvízů a rébusů se mohou snažit rozluštit, která pravačka patří Vladimíru Holubovi. (Nápověda: ta se zaťatou pěstí to není.)


Pokud poznáváte další "patrioty" z této fotografie, napište nám na adresu kontakt[zavinac]antifa[tecka]cz. Děkujeme vám za vaši pomoc, i zdánlivě nepodstatná informace může být zajímavá.


Jiří Švehlík v tričku Národní odpor s praporem v barvách Německé říše 1933-1945 na demonstraci Národního odporu v Praze 1.5.2006.