Středa 13/11/2013

Víkendové antifašistické demostrace v Sasku, Praze a Janově

Během nadcházejícího víkendu se uskuteční tři demonstrace, které by neměly uniknout vaší pozornosti. První z nich se odehraje v sobotu 16. listopadu nedaleko česko-německých hranic v dolnosaském Schneebergu, kde NPD pořádá jednu z dalších protiimigrantských demonstrací. Antifašistické skupiny z Drážďan, Lipska, Berlína a dalších měst volají k mohutné mobilizaci. Podrobnější informace lze najít na oficiálním webu protiakce


V neděli 17. listopadu má Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) po volebním neúspěchu v plánu pochodovat centrem Prahy. I tato akce vyvolala reakci a Iniciativa Ne rasismu svolává demonstraci na Jungmannovo náměstí ve 14:00. Připomeňme, že tento den je Mezinárodním dnem studentstva, který je neblaze zapsán do české historie právě díky zhoubné fašizující ideologii.


Poslední pokus neonacistů o získání pozornosti se uskuteční v severočeském Janově, kde pořádají demostraci Čeští lvi. Ti chtějí těžit z pogromů, které se zde uskutečnily před pěti lety. Žádná formální protidemonstrace není nahlášena, ale věříme, že místní jednotlivci a iniciativy se půjdou postavit neonacistické provokaci.


Neseďte doma a přijďte podpořit kteroukoliv z výše zmíňených antifašistických demonstrací!