Čtvrtek 17/1/2008

Veřejnou protiakci nechystáme

www.antifa.czPodle policie se neonacisté chystají přesunout svoji plzeňskou akci do Prahy na Palackého náměstí, kde není potřeba shromáždění předem ohlašovat. Tyto informace už prý zachytili i "anarchisté" a jsou připraveni svolat v Praze protiakci.

Jakkoli to, že náckové, kteří ve vztahu k zákonům oscilují mezi běháním se sekerami, noži a výbušninami s portrétem Adolfa Hitlera a hrou na jejich dodržování, svou akci přesunou na Palackého náměstí není nepravděpodobné, musíme konstatovat, že takovou informaci potvrzenou nemáme. Počty neonacistů, které uvádí policie působí nadsazeně a informace o neonacistických hordách ze zahraničí vyvolávají spíše úsměv. I v médiích bylo přitom uvedeno, že přímo v Německu probíhají ve stejný termín čtyři neonacistické akce a konečně jsme viděli kolik kamarádů ze zahraničí dorazilo náckům na pomoc 10. listopadu.

Rozhodně však chceme odmítnout spekulace, že chystáme veřejnou protiakci.

Za prohlášením policie podle našeho názoru stojí snaha vyvolávat napětí, které jí dá legitimitu k razantním zákrokům, navyšování policejních rozpočtů a v konečném důsledku i posilovaní pravomocí.
Nevíme jistě, zda se zítra neonacisté na Palackého náměstí sejdou nebo ne, dokonce je možné, že nakonec sejdou, ale bude to především na objednávku médií a policie.

Jednoznačně odmítáme neonacismus. Odmítáme také ale snahu státního aparátu řešit pro ně nepříjemné situace zákazy a oklešťováním svobod a nehodláme v této státně-policejní hře hrát roli „užitečného idiota“.