Úterý 15/1/2008

Václav Bureš: na demonstraci si vezměte zbraně

www.antifa.cz

Panikaří neonacisté a bojí se o život? A kdo je člověk, který vyzývá neonacisty, aby na demonstraci přišli vyzbrojeni střelnými zbraněmi?

Události z Křišťálové noci měly na sebevědomí českých neonacistů neblahý dopad. Dokazují to i přípravy jejich další akce, která se má konat v 19. ledna v Plzni.

Připomeňme, že 10.listopadu se neonacisté chystali, vyzbrojeni noži, sekerami a podomácku vyrobenými výbušninami polepenými svastikami a portréty Adolfa Hitlera, údajně protestovat proti české účasti na okupaci Iráku. Polovina neonacistů se nechala pochytat policií v pražských Vysočanech, zbytek chaoticky bloudil Prahou a ti, kteří se dostali k židovskému městu na dosah antifašistů, tvrdě narazili. Tentokrát jdou jejich přípravy ještě dál.

V pozvánce uveřejněné na serveru Národního odporu se můžeme dočíst i následující slova: Ve světle událostí z 10. 11. 2007 organizátoři doporučují všem, kteří vlastní zbrojní průkaz, aby si podle § 60 písmena d zákona o střelných zbraních a střelivu zažádali o povolení míti zbraň na veřejném shromáždění s sebou.

Zajímá vás, kdo stojí za demonstrací „Protestní pochod za svobodu slova“ v Plzni? Svolavatelem akce je jednatřicetiletý Václav Bureš z Přeštic nedaleko Plzně, postava nikoli neznámá na krajně pravicové scéně. Václav Bureš je aktivním dopisovatelem serveru Altermedia, kde se věnuje zejména obhajobě neonacistických akcí, ve které se snaží dokazovat, že neonacistické nejsou. Při jejich četbě není nouze o úsměvné okamžiky, zejména když se Bureš snaží obhajovat neobhajitelné.

Tak například v článku o demonstraci 10. 11. v Praze uvádí jako argument proti snahám ŽLU pozvat na protiakci aktivní vojáky „mám takový pocit, že příslušníci AČR se nesmí zúčastňovat politických akcích…“, aby v dalším ze svých článků, ve kterém obhajuje tři neonacisty v armádě, napsal „Jednou věcí třeba je, že všichni tři „byli viděni“ na akcích, které byli řádně ohlášeny a v případě účasti Vladimíra Holuba na akci ve Wunsiedelu se jednalo o akci legální politické strany NPD, tak kde máme ten neonacismus? Možná někdo namítne, že pan Hrach byl na rozpuštěné demonstraci 1.5.2007 v Brně, ale i zde nepadla žádná obvinění za propagaci neonacismu.“

Podle Bureše zkrátka žádní neonacisté neexistují a vše je jen výmysl médií a židů. Václav Bureš sám samozřejmě s neonacismem také nemá nic společného – nepochybně mu jde pouze o svobodu slova. Škoda, že je tento jeho názor v rozporu s několika drobnými skutečnostmi. Tak například jsou Burešovy články uveřejňovány na serveru Národního odporu 1,
2,
3. Možná jde o náhodu, možná jsou tyto články zveřejňovány bez souhlasu autora, řeknete si. Možná ano. Těžko ale bez souhlasu Václava Bureše mohla proběhnout NS SxE párty v Plzni 17. října 2007, neboť byl jejím organizátorem. Dodejme jen, že ono „NS“ znamená nacionální socialismus, neboli lidově řečeno „nacismus“. Stejně tak bez Burešova souhlasu neproběhla demonstrace na podporu Vlastimila Pechance, neonacisty odsouzeného za vraždu Oty Absolona 21. 4. 2007 v Plzni, neboť byl jejím svolavatelem. Václav Bureš se také účastnil v letech 2003 a 2004 vzpomínkového pochodu německé NPD k výročí úmrtí nacistického zločince a Hitlerova zástupce Rudolfa Hesse v bavorském Wunsiedelu.

Je třeba pokračovat? Pravděpodobně nikoli, ale něco ještě chybí k celému obrazu. Václav Bureš je majitelem legálně držené střelné zbraně. Zbývá se jen ptát, zda se s ní bude předvádět jako mluvčí NO Kalinovský při svém nevydařeném vystoupení před Právnickou fakultou v Praze při příležitosti výročí Křišťálové noci.

Fotografie:


Výbušniny, sekera, nože. Výzbroj neonacistů 10.11.2007. V Plzni to mají podle organizátorů být ostré střelné zbraně.


Mluvčí Národního odporu Bc. Petr Kalinovský 10.11.2007 s plynovou pistolí.


Václav Bureš v průvodu za nacistického válečného zločince a Hitlerova zástupce Rudolfa Hesse v bavorském Wunsiedelu, 2003. (v bílém triku voják ze 4. brigády rychlého nasazení Vladimír Holub)


Václav Bureš v průvodu za nacistického válečného zločince a Hitlerova zástupce Rudolfa Hesse v bavorském Wunsiedelu, 2004. (v zeleném svetru voják ze 4. brigády rychlého nasazení Vladimír Holub)


Václav Bureš na demonstraci na podporu popírače holocaustu Ernsta Zündela před německou ambasádou v Praze, 2005.


Václav Bureš v družném rozhovoru s Martinem Fraňkem z Národního odporu Praha na demonstraci na podporu Vlastimila Pechance odsouzeného za rasově motivovanou vraždu ve Svitavách.


Václav Bureš s Erikem Sedláčkem (v černých brýlích) a Michalem Podolákem z Národního odporu na demonstraci na podporu Vlastimila Pechance odsouzeného za rasově motivovanou vraždu, Plzeň 2007.


Václav Bureš jako řečník na na demonstraci na podporu Vlastimila Pechance odsouzeného za rasově motivovanou vraždu, Plzeň 2007.


Václav Bureš mezi svými