Pátek 23/8/2013

V Plzni a Ostravě proti rasismu a anticiganismu

Tuto sobotu 24.8. se budou v několika městech (na pěti místech jsou demonstrace nahlášené, uvidíme, zda dojde i na neohlášená setkání) najednou konat demonstrace namířené proti Romům. Jde o akce, které, na rozdíl od předcházejících demonstrací, svolávají přímo neonacisté, kteří doufají, že se svezou na vlně protiromských nálad. Neonacisté se budou snažit těžit ze vzteku a frustrací, které se v lidech z jasných důvodů hromadí, a které směřují právě na Romy. O anticiganismu, rasismu a jeho příčinách toho už bylo napsáno hodně, teď je důležité mu čelit přímo.

V dvou městech ale budou zároveň probíhat i protestní shromáždění proti neonacismu. Pokud vám není současná situace lhostejná, máte tak možnost v Plzni a v Ostravě podpořit organizátory těchto akcí.

Demonstrace proti neonacismu a rasismu v Ostravě

Od 14:00, Ostrava Přívoz, Náměstí Svatopluka Čecha

Nechceme sedět doma, zatímco venku se křičí „cikáni do plynu“. Pojďme říct jasné NE rasismu a zároveň ukažme, že ulice a náměstí našich měst mohou být místem dorozumění a dialogu. Rasismus a neonacismus do civilizované společnosti nepatří!

Blokáda neonacistické demonstrace v Plzni

Od 14:00, před Západočeským muzeem v Plzni, Plzeň

Dejme náckům jasně najevo, že je v Plzni nechceme! Dejme hlasitě najevo, že stoupenci a obdivovatelé nacismu, lidé, kteří hrdě ve svých projevech posílají druhé do plynu nemají v našem městě místo…Věříme, že tací by měli sedět doma a stydět se za své názory, namísto toho, aby pochodovali po ulicích našich měst s cílem napadat své odpůrce, sociálně vyloučené a slabší…

Facebook event blokády

Články k tématu:

Postavme se skutečným příčinám problémů

Je dvojí metr anticiganismu nikdy nekončící příběh

 Ten trapný moment... aneb kdo je v Duchcově parazit?

"Cikáni do plynu?" Argumenty proti anticiganismu