Pátek 10/2/2012

Už jste četli Beating the Fascists?

 

"Naše koncerty jsme museli propagovat pouze slovně mezi námi. Kdyby se o tom doslechli oni (AFA), chtěli by to proměnit v krvavou lázeň."Tímto citátem Iana Stuarta začíná knížka Beating the Fascists: The Untold Story of Antifascist Action, která popisuje militantní kampaň britské Anti-Fascist action (AFA) proti neonacistům.

Jak už název napovídá, kniha se zaměřuje hlavně na militantní stránku radikálního antifašismu a přináší celkem podrobný popis vývoje antifašistického hnutí a jednotlivých významných akcí od konce 70. let do začátku 90. let. Do tohoto bouřlivého období, které dalo vzniknout poměrně širokému a částečně úspěšnému militatnímu antifašistickému hnutí, nás autor Sean Birchall přenáší na 400 stránkách knížky. Popisy nevýznamějších bitev antifašistického hnutí jsou doplněny bohatou fotodokumentací. Autor neopomíjí ani podstatný politický backround a věnuje se politickému vývoji jak na antifašistické straně barikády, tak na té krajně pravicové.

Kniha vyšla v nakladatelství Freedom Press (nakladatelství spoluzaložené P. Kropotkinem) v roce 2010. Mnoho dalších informací a recenzí můžete najít na blogu, věnovaném knize.

Beating the Fascists si můžete objednat přímo v e-shopu Freedom Press.

Promo video ke knize

.

Rozhovor s aktivisty Red Action, kteří se na vzniku knihy podíleli.