Úterý 30/11/2010

Útok v Zábřehu pár dní poté

V sobotu 27. listopadu 2010 se v Ostravě-Zábřehu odehrála série brutálních útoků, při kterých útočník nožem vážně zranil několik dětí hrajících si na hřišti. V diskuzích pod zpravodajskými články se okamžitě vzedmula vlna názorů obviňujících z útoku Romy. V tuto chvíli se opět projevil anticiganismus části obyvatel, kteří začali v diskuzích mobilizovat svoje předsudky a kanalizovat frustraci vůči nenáviděné menšině. Jen těžko odhadovat, co by se stalo, kdyby pachatelem byl skutečně Rom. Jisté ovšem je, co následovat nebude, pokud bude prokázáno, že pachatel je bílý. Nebudou planout diskuze o bílém odpadu, který útočí na vlastní děti. Nebudou se pořádat pochody proti bílým nepřizpůsobivým. Nebude se požadovat odchod bílých tam, odkud přišli.

Čeští neonacisté doufali, že útočníkem byl Rom a budou moci využít tento případ k další eskalaci proticikánského rasismu se kterým, jako jediným, u veřejnosti sbírají kladné body. Poté, co se ukázalo, že útočník měl bílou barvu kůže jim sklaplo a namísto sebekritiky, či vystřízlivění z notorického rasismu začali hledat jiného obětního beránka. A také ho našli. Tím, kdo podle nich za útok může, není nikdo jiný než hudební styl - Hip-Hop. Útočníky totiž mají být dva ostravští rappeři vystupující pod přezdívkami Nifest a Avio (ten měl celému útoku pouze přihlížet). Řada debatérů na oblíbeném fóru hooligans.cz měla jasno – viníkem je „negerská kultura“. Ostatně posuďte sami:

Libi13/88 posláno: 28. listopad 2010 14:56
Spíš škoda, že to nevyšlo najevo dřív, než se pořádně rozjely různé diskuse..
Teď je alespoň lidem dát najevo, jak psal Rekrut, že to byli vandráci, co si hráli na negry..

moren13 posláno: 28. listopad 2010 20:06
přemýšlel jsem nad tím podobně jako self-d-fens. být to cikáni, zatloukli by si další hřebíček do pomyslné rakve, která je stejně čeká a nemine. ale těch si jistě i bez připsání téhle "trofeje" zatlučou ještě nespočet. ovšem od "hustejch MCś street rap niga gangstazz" je to snad první zásek, který by mohl společnost nakopnout, aby začala přemýšlet, na jakou svoloč si ty mrdky náctileté hrajou. docela si po tomhle dokážu představit fotra v letech, jak doma v kuchyni ohýbá přes koleno synka oháknutého v nigagangstastylu a sázímu na prdel jednu za druhou, aby pochopil, že je normální oblékat se a chovat se jak evropan a ne jak opice z buše.

Pod přezdívkou moren13 se skrývá Michal Šebela, dlouholetý ostravský neonacistický aktivista a chuligán. V současné době je stíhán za napadení romského mladíka, kterého se s několika dalšími dopustil v listopadu 2008. Pod přezdívkou Libi13/88 pak vystupuje další dlouholetý ostravský chuligán a neonacista Libíček.
Celý případ tak dostává tragikomický nádech. Není to totiž tak dlouho, co na stejném fóru řada neonacistů horovala pro využívání Hip-Hopu k rekrutaci nových příznivců. Opět posuďte sami:

Beatbeat posláno: 30. červenec 2008 17:56
Mně osobně mluvený slovo v muzice nevadí. Důležitý je, aby ten projev nebyl negerskej, aby nekopíroval ten jejich shit-styl. Podle mě lidi na prvním místě berou muziku a až potom ty sračky kolem, jako jsou hadry a neandrtálský gesta. Příklad je ten, co tu uváděl Tom.H. Marpo měl dobrej rozjezd a se svejma textama by měl solidní podporu i od NS lidí, ale jeho styky s Gipsym a nebo společný vystupování se skutečnejma US gansgstas, jsou neakceptovatelný.
NS rapu fandím, pokud bude mít evropskej a ne afro projev.

Temne_svedomi posláno: 1. září 2009 18:50
A vůbec mi to nevadí....v maďarech byl němec co vypadal jak typickej hip-hoper Úplně jsem si představoval, jak do nějakýho levičáka takovej typan nabíhá...to musí být fakt šok

Temne_svedomi posláno: 3. prosinec 2009 14:48
Demo klipu - Jak může vypadat nacionální Rap.. To má prostě koule..
http://www.youtube.com/watch?v=HAD3HlvIGbI
Celej song je zde
http://dump.ru/file/2946146
Parádní inspirace

Bandiera nera posláno: 21. duben 2010 11:45
Ta Fuerza Arma neni špatná, ale pořád je to takový nemastný neslaný, pravej angažovanej nacionalistickej rap tu prostě pořád neni, je to samá frajeřina na ulici atd. hlubší texty s jasným ideovým poselstvím postrádám. Třeba se toho někdo chytne.

Připomeňme jen, že pod nicky beatbeat, Temne_svedomi a Bandiera nera se skrývají Filip Vávra, Martin Hrach  a Michal Glas, tedy skutečná elita české neonacistické scény.

Celá kauza má však jeden poměrně zajímavý rozměr. Hip-hopovou formací, která na Ostravsku nejvíce spojuje pouliční rap s násilnou image je na prvním místě uskupení Fuerza Arma, které se ale nijak netají svými kontakty na neonacistickou scénu a které bere řada neonacistů „za své“. Image FA tvoří zejména odkazy na bojové sporty, mezi neonacisty oblíbenou značku oblečení Thor Steinar a rádobydrsné macho-pózy, týkající se zejména chuti „všechny zabít“. O FA už jsme na stránkách antifa.cz také psali . Nevzali tedy svou inspiraci oba útočníci spíše tady, než v „negerské kultuře“? Těžko říct. Samotná FA se samozřejmě od útoku distancuje. Pokud se ale zaposloucháte do tohoto tracku od FA, možná v něm možnou inspiraci ucítíte.

Fuerza Arma - Kulka pro tvůj Valentýn

Poselství songu je poměrně jasné – holky jsou kurvy, problémy se řeší alkoholem a zbraní, nejlepší je všechny zabít. Pokud se tak FA dnes od činu obou útočníků distancuje, je to pokrytectví nejvyššího kalibru.
Existuje ale nějaké konkrétnější spojení mezi útočníky a FA? Neonacisté by byli nepochybně rádi, kdyby ne. Bohužel pro ně není těžké zjistit, že Avio vystupoval 25. 8. 2010 na koncertě Fuerza Arma jako předskokan...

Pokud budou chtít neonacisté dodržet své slovo, měli by tedy začít u svých soukmenovců. Bylo by hezké vidět ostravské nácky, jak si berou na paškál rapery z Fuerza arma a sází jim na prdel jednu za druhou, aby pochopili, že je normální oblékat se a chovat se jak evropan a ne jak opice z buše. To se ovšem pochopitelně nestane. Přece nechcete, aby se náckové chovali podle toho co tvrdí, že?

Z celého případu tak zbyde jen hořká pachuť vytáček a hledání obětních beránků. Neonacisté nikdy nepřiznají, že jsou to v první řadě oni, kdo přináší tupou agresi a budou vždy hledat někoho, na koho mohou své vlastní činy svést. Pamatujte na to až je zase uslyšíte mluvit o svobodě a spravedlnosti.