Sobota 20/5/2006

Solidaritu s polským antifašistou

www.antifa.czAhoj,

toto je dopis určený na pomoc polskému antifašistovi, který byl vážně poraněn neonacisty…
PROSÍM PŘEČTĚTE SI HO, ŠIŘTE HO DÁL KDEKOLI MŮŽETE A POMOŽTE!!!!

Pokud máte jakékoli otázky, tak pište na kontakt: ruda@rozbrat.org.

VÝZVA O POMOC!

Dne 16. května byl ve večerních hodinách napaden antifašistický aktivista dvěma neonacisty s očividným úmyslem ho zabít. Poté, co ho sledovali, mu jeden z neonacistů nastříkal pepřový sprej do obličeje. Druhý ho vzápětí bodl 30 centimetrovým nožem do zad. Maciek upadl na zem a oba neonacisté do něj s křikem „Zabijeme tě, ty levicový zmrde“ kopali. Maciek byl převezen do nemocnice, kde se podrobil složité operaci, při které se jednalo o jeho život (při dopravení do nemocnice doktoři prohlásili, že jeho stav je „kritický“). Operaci naštěstí přežil a momentálně se zotavuje. Ještě není plně zdráv, jelikož má stálé krvácení do plic.

Podle jeho slov byl tento útok iniciován díky zveřejnění jeho osobních údajů na neonacistické webové stránce „Redwatch“ („monitoring rudých“, www.redwatch.info). Tato stránka existuje v Polsku již několik měsíců a hlásá „zabíjení nepřátel ve jménu rasy“. Organizací, stojící v pozadí této webové stránky je velice radikální a neofašistická organizace Blood and Honour.

Problém je, že Maciek nebyl zdravotně pojištěn a může být tedy nucen zaplatit až 20 000 PLN (5 000 Euro).

Sbíráme peníze, aby mohl Maciek zaplatit za lékařské ošetření. Tímto vás žádáme o pomoc. Posílejte prosím peníze s označením „For Maciek“ („Pro Macieka“)na číslo účtu:

mBank PL81 1140 2004 0000 3202 3517 7247

katarzyna jankowska

BRE Bank S.A. Retail Banking, al. Mickiewicza 10, 90-050 Łódź

BIC/SWIFT BRE Bank: BREXPLPWMUL

SORT CODE- 11402004

Co je to Blood and Honour?

Organizaci Blood and Honour založil v roce 1987 ve Velké Británii zpěvák hudební skupiny Skrewdriver Ian Stuart Donaldson, který byl nespokojen s dosavadní spoluprací s ultrapravicovou stranou British National Front. Přidaly se k němu také známé neonacistické hudební skupiny No Remorse, Sudden Impact, English Rose, Chingford Attack, Celtic Warrior, Razors Edge a Brutal Attack. Stuart zamýšlel vytvořit rozsáhlou a výkonnou distribuční síť rasistických a neonacistických materiálů, především z hudební oblasti. Jeho idea našla značnou odezvu ve Velké Británii i v zahraničí a organizace se stala nejakceschopnější propagační platformou v neonacistickém hnutí v Evropě, později i v USA a Austrálii. Název organizace znamená v překladu „Krev a čest“, což byl bojový pokřik Hitlerjugend. Seznamy Redwatch vznikli ve Velké Británii a jsou obdobou monitoringu Anti-antifa. V jejich seznamech „zrádců rasy“ najdete aktivní antifašisty, odboráře, představitele židovské komunity, bojovníky za práva menšin, lidsko-právní aktivisty, novináře píšící články o ultrapravici, příslušníci etnických a sexuálních menšin, přistěhovalce či lidi s levicovým smyšlením (anarchisty, komunisty, socialisty…).

Česká sekce Blood and Honour Division Bohemia vznikla v roce 1996 a zabývá se především pořádáním koncertů a vydavatelskou činností (nahrávky Conflict 88, Agrese 95, Nord atd.). Kolem stovky členů dokázala především ve vrcholné fázi vývoje organizace v letech 1997-1998 poskytnout hudební a ideové zázemí několika stovkám tehdejších nazi-skinheadů v ČR. V roce 1998 došlo k rozporu mezi pražskými členy této české sekce se členy z jiných měst a z organizace odchází výrazná část pražských členů v čele s Filipem Vávrou, kteří zakládají Národní odpor Praha. V roce 1999 byla organizace pod silným tlakem policejních represí, po kterých na chvíli utlumila činnost. V poslední době se znovu aktivizuje a pořádá své koncerty společně s Národním odporem.

Dnes existují pobočky této mezinárodní organizace ve všech zemích Evropy. Zabývají se především pořádáním neonacistických koncertů a distribucí materiálů za účelem financování neonacistických aktivit a hnutí. BaH je významně propojena s neonacistickou teroristickou organizací Combat 18, která vznikla v roce 1992. Číslo 18 v jejím názvu představuje první a osmé písmeno v abecedě, tedy A a H (iniciály Adolfa Hitlera).