Středa 2/10/2013

Riot dog z Athén: Loukanikosova aktivistická kariéra je u konce

Slavný psí rebel, „riot dog“ nebo též „rozzlobený pes“, legendární Loukanikos, ukončil svou aktivistickou kariéru. Ve čtvrtek večer se na řeckém zpravodajském portálu a v několika zmínkách na Facebooku objevily zprávy o tom, že Loukanikos se již nenachází v Aténách a že byl adoptován milujícími páníčky a přestěhoval se do Chalkidy, asi 60 km východně od Atén.

„Má všechnu péči, lásku, krmení a lékařskou péči, kterou potřebuje“, informoval server NewsBomb.gr. Nicméně, lidé, kteří se o něj starali v Athénách později upřesnili, že zprávy jsou sice pravdivé, ale nepřesné: Loukanikos skutečně ukončil aktivistickou kariéru. Už není toulavým psem, má domov přímo v Athénách a starají se o něj ti samí lidé, kteří ho krmili a starali se o jeho zdraví už dlouhou dobu. Loukanikos, tulák jehož jméno původně bylo Thodoris, získal slávu z jednoduchého důvodu – nevynechal jediný den protestů.

 

Nevadil mu slzný plyn, nebál se tam, kde se nedalo dýchat, nebo když vedle něj vybuchovaly dělobuchy. Loukanikos byl prostě všude, kde bylo potřeba bránit lidská práva, a neúnavně štěkal na policisty (a taky občas na taxíky).

 

Loukanikos byl tak statečný, že dokázal i chytit granát se slzným plynem, když to považoval za nezbytné

 

Loukanikos na obálce magazínu TIME jako demonstrant... ehm... „Osobnost roku 2011“

 

Dotáhl to dokonce do významných mezinárodních médií včetně Washington Postu, byl po něm pojmenován bar ve španělském Madridu a BBC o Loukanikosovi napsala: „Ve středu, když na demonstranty před parlamentem policie střílela slzný plyn, byl v první řadě protestujících jeden odevzdaný aktivista. Toulavý pes jménem Loukanikos, neboli Klobáska, je v centru dění už roky.“
Doufáme, že se nestal součástí systému.

 

Loukanikos během střetů s pořádkovou policií

 

Na náměstí Syntagma

 

Setkání s nohou pořádkového policisty, říjen 2011

 

Na kresbě karikaturisty Carlose Latuffa

 

Je dobré vědět, že Loukanikos už není vystavený nebezpečí na ulicích a při protestech. Zaslouží si předčasný důchod – nebo novou kariéru coby domácí mazlíček. Pro jeho vlastní dobro a bezpečí.

 

Video s legendárním „Loukem“, jak byl nazýván mnoha příznivci po celém světěLoukanikos námětem pro známého anarchistického písničkáře Davida Rovicse


 

Kam dál?

Převzato a doplněno z keeptalkinggreece.com

Navštivte také Loukanikosův blog

O Loukanikosovi na blogu hahaha.antifa.cz