Pondělí 3/5/2010

Reportér TV Nova Jaroslav Kasnar a jeho nahnědlí kluci

Hlavní zprávou z prvomájového dne z Prahy se paradoxně stala banální historka z plácku před Rudolfinem, kde několik lidí z průvodu pořádaného ČSAF prohnalo dva neonacisty. V online zpravodajství v médiích byli tito dva pánové skutečně označeni za neonacisty, po několika desítkách minut se však jejich charakteristika změnila na "členy ochranky štábu televize Nova s neonacistickou vizáží". Co se tedy vlastně stalo a o koho šlo?

Oba sprinteři, Petr Mikeš a Milan Houska pocházejí z Kladna a jsou zaměstnanci bezpečnostní agentury SBS I.V.A. Před Rudolfinem se vmísili do davu anarchistů, kde pomocí nadávek vyprovokovali onen banální konflikt. Zda z vlastní iniciativy nebo jako součást domluvy se štábem vědí jen oni sami a zbytek přítomných zaměstnanců Novy. Jisté je, že kameraman Novy dokázal velice pohotově reagovat. Ať tak či onak, zpravodajský obsah byl na světě.

Ani Petr Mikeš ani Milan Houska nejsou antifašistům neznámí. Především Petr Mikeš patří do neonacisticko-pivní subkultury starších kladenských neonacistů a oba mají vazby na neformální vedení Autonomních nacionalistů.

Milan Houska patří do rodinného klanu Housků (tři bratři). Dva z bratrů (Michal a Milan) se pohybují ve sféře ochranek a oba se ve společnosti rádi chlubí střelnými zbraněmi. Michal a Milan jsou kamarádi neformálních vůdců Autonomních nacionalistu Michala Glase a Jiřího Bundy. Zatímco Milana Housku antifašisté dosud považovali spíše za pivního rasistu s neonacistickými známostmi, jeho bratr (podle dosud neověřených informací bývalý bachař) se delší dobu profiluje i politicky.

Milan Houska jako člen ochranky štábu TV Nova na prvomájové demonstraci ČSAF zuřivě smskuje, vlevo si stěžuje zuřivý reportér Jaroslav Kasnar

houska_rudol

Petr Mikeš je kladenský pivní rasista a zapálený fanoušek místního fotbalového klubu. Díky pravidelným návštěvám fotbalového kotle má dobré vztahy s většinou členů mládežnického rasistického chuligánského gangu zvaného Buldočci. Mezi hlavní tahouny Buldočků patří také mladá krev Autonomních nacionalistů a častý pořadatel na jejich demonstracích Christian Gotthard, kterého si na Facebooku nedávno z přátel několik neonacistů odstranilo, kvůli drbům o jeho poloromském původu.

Petr "Kladno Non Conforme" Mikeš  jako člen ochranky štábu TV Nova na prvomájové demonstraci ČSAF:

mikes_rudol.

Petr Mikeš v maskáčové bundě na fotbalovém výjezdě v Mladé Boleslavi ve společnosti Karla "Klouba" Liďáka a Tomáše Kühnnela - aktivních členů Autonomních nacionalistů Kladno.

mikes_budocci


Pro svou akci si Mikeš vybral oděv v pravdě příhodný. Červené triko Kladno Non Conforme se v nákladu dvaceti kusů distribuovalo mezi účastníky narozeninové oslavy třicátin šéfa Autonomních nacionalistů Jiřího Bundy.

Jádro Autonomních nacionalistů z Kladna na narozeninové oslavě: Horní řada zleva: Jakub Mladý, Zdeněk Kordule, Jiří Bunda, Martin Penc. Dole pak: Tomáš Majtan a Michal Glas. U fotoaparátu Christian Gotthard.

kladno_nonconforme

Jeden ze dvou šéfů AN Michal Glas ve zmíněném tričku (vlevo)

kladno_nonconforme_glas

O tom, jaké jsou názory Petra Mikeše, se můžeme více dozvědět na jeho facebookovém profilu:
Střílet cikány by byl muj nejoblibenější koníček.
Čechy Čechům
Stop podpory cikánů!

Mikes_facebook__2010-05-03_102813

Dosud se nejedná o nic překvapivého. Že jsou ochranky prosyceny neonacisty, rasisty a jejich sympatizanty, ví každý, kdo s jejich prostředím přišel do styku. Zajímavé však bylo, co následovalo. Podle našich informací se již nedlouho po konfliktu z mailu od antifašistů zpravodajství Novy dozvědělo, že "napadení" pánové mají vazby na kladenské Autonomní nacionalisty. Za další chvilku poté přišel policejní mluvčí Tomáš Hulan s poněkud překvapivým prohlášením, že policie konflikt nebude vyšetřovat, protože se vlastně nic nestalo. To je u policie, která je v podobných případech známá svými extenzivními výklady paragrafu trestního zákona o výtržnictví, velice překvapivé. Podle našeho názoru mohla roli sahrát intervence redakce Novy, která neměla zájem věc rozmazávat. Reportér Novy Jaroslav Kasnar s neonacistickými poskoky si nicméně neopomněl přihřát svou polívčičku, kdy se část jeho reportáže o Mayday festivalu na Císařské louce, který navštívilo několik tisíc lidí všeho věku, včetně několika stovek rodin s malými dětmi, omezila na manipulativní noticku v podobě jednoho záběru punkera a prohlášení o "opilých mladých lidech".

Poznámka pod čarou:
Na pseudokauze se neopomnělo přiživit ani "Občanské sdružení Ingenuus", one man show zakladatele Národního odporu Filipa Vávry (tímto ale zdravíme i rodinné struktury ODS v radě zastupitelstva městské části Praha 2, zodpovědné za hospodaření s obecním majetkem) v příspěvku Pražská policie toleruje násilí levičáků, ve kterém vyhrožuje trestními oznámeními.