Pátek 13/10/2006

První antirasistický turnaj za námi

www.antifa.cz7. října 2006 proběhl v Praze první fotbalový turnaj kampaně Love Football Hate Racism, který nebyl čistě jen o podávání sportovního výkonu, ale nesl v sobě i politický podtext. A jaký?? Love Football Hate Racism je nově vzniklá kampaň a aktivita, jejímž hlavním cílem je boj proti rasismu a stále vzrůstající komercializaci profesionálního fotbalu. Milujeme tuhle hru a nenecháme si ji zničit rasistickými fanoušky na stadionech ani manažery, kteří ve fotbale vidí akorát způsob, jak si vydělat víc špinavých peněz. Fotbal by měl především patřit hráčům a tolerantním fanouškům, ne rasistům a byznysmenům. Primární činností Love Football Hate Racism je organizace amatérských fotbalových turnajů.

Samotného turnaje s názvem "Love Football Hate Racism" se nakonec zúčastnilo 5 družstev, i když původně bylo přihlášeno 8 týmů. Ale i tak na této akci vládla dobrá nálada, přestože počasí moc nepřálo. O super atmosféru se postarali samotní účastníci a účastnice, ať už na hřišti nebo v hledišti. O občerstvení zase lokální skupina organizace FNB (Food Not Bombs - Jídlo místo zbraní).

A jak první turnaj "LFHR" nakonec dopadl?

Bez ztráty bodu turnajem prošel "Antifa Tweety Team" z Moravy, následovaný týmem "Nou Camp 007" z Prahy. Třetí místo obsadili "Slavia Intelectuals". Respekt a uznání si ovšem zaslouží i ostatní dva týmy -"FK Neposlušné tenisky", kteří skončili na místě čtvrtém a i poslední "FotL".

1 - Antifa Tweety Team

2 - Nou Camp 007

3 - Slavia Intelectuals

4 - FK Neposlušné tenisky

5 - FotL

Jednou ze zajímavých podmínek turnaje bylo to, že každý tým musel být smíšený (minimálně 2 holky v týmu) a během každého zápasu musela být minimálně jedna holka na hřišti a účastnit se hry. Někteří lidé tuto podmínku na internetu odsuzovali s tím, že to poškodí hru. Ale realita byla zcela opačná. Bylo to velmi zajímavé, některé holky na hřišti předváděli, troufnu si říct, mnohdy lepší výkony než někteří kluci. Pro příští turnaj bych byl pro, aby tato podmínka zůstala zachována.

Všichni účastníci/ce po skončení turnaje obdrželi diplomy, první tým si odvezl i další věcné ceny.

Nezbývá než popřát pořadatelům štěstí při pořádání dalšího turnaje a třeba si i přát, ať se podobné turnaje začnou konat po celé ČR, třeba i jen na lokální úrovni.

Už nyní se připravuje další turnaj v Praze. Uskuteční se 28.10. na Do it yourself festivalu na Letenské pláni v Praze 7. Takže neváhejte a již teď se registrujte> lfhr.xf.cz