Pátek 1/4/2011

Pozvání na festival MAYDAY 2011

Během prvního květnového dne se v areálu Císařské louky vystřídá množství českých i zahraničních hudebních skupin, přednášejících, chybět nebudou workshopy, divadelní představení ani promítání filmů. Děti i jejich rodiče jistě ocení dětský koutek, kde si budou moci hrát. V dětském koutku bude také možné dohodnout hlídání dětí, zatímco rodiče půjdou na svou oblíbenou kapelu nebo zajímavou přednášku. Na "Cindě" odstartujeme oslavy 15. výročí založení Antifašistické akce a na programu jsme si tedy dali opravdu záležet. Na co se tedy můžete těšit?

Pokračujeme v nastoupeném trendu posledních let a opět jsme rozšířili přednáškovou část festivalu. Letos naše pozvání přijal profesor filozofie na Univerzitě Glasgow ALAN CARTER, významný anarchistický myslitel, zabývající se etikou, morální filozofií, působením člověka na životní prostředí a jeho vztahem k ostatnímu životu. Dále vystoupí sociolog a učitel na Autonomous University of Puebla JOHN HOLLOWAY, který dlouhodobě spolupracuje se zapatistickým hnutím. Bude nám ctí přivítat i anarchistického aktivistu a veterána protifrankistického odboje OCTAVIA ALBEROLU. Zástupce skupiny KPK (Kolektivně proti kapitálu) vystoupí s přednáškou o reformách v ČR a člen skupiny MOUVEMENT COMMUNISTE přiblíží aktuální povstání v arabských zemích.

Hudební část festivalu bude opět velmi pestrá, emancipační myšlenky bylo ochotno podpořit mnoho kapel napříč hudebními styly. Těšit se tak můžeme na nekompromisní metal/hardcore německých HEAVEN SHALL BURN, kteří patří již několik let k naprosté špičce ve svém stylu a v Praze vystoupí po několika letech, navíc zcela bez nároku na jakýkoliv honorář, ostatně stejně jako zbytek účinkujících. Mezi ty patří i hip hopové legendy PSH, kteří navíc představí celou řadu hostů, kteří se sejdou na jednom pódiu speciálně pro May Day Festival. Fanoušci ska se mohou těšit na velký pojem této scény: THE CHANCERS, kteří jsou proslulí svými energickými koncerty. RED UNION ze Srbska hrají skvělý melodický hc/punk s jasným politickým přesahem, což platí i o jejich bratrech ve zbrani BAYONETES. Současnou tvář alternativního hip hopu zastoupí LUSHLIFE z USA a další zámořskou kapelou budou kanadští SPECTRES - energický post punk ve šlépějích Joy Division nebo Wire. Krev v žilách dokáží rozproudit i dvě kapely ze Slovenska a to VANDALI a ILÚZIA. První míchá do rychlého a hitového hc/punku velkou dávku humoru a sarkasmu a ta druhá staví především na skvělém hlasu zpěvačky a neotřelých hudebních postupech. Původem ze Slovenska je i charismatický folkař DAŠA FON FLAŠA, který si umí parádně hrát se slovy, stejně jako ARAN SATAN. Ze striktně undergroundové punkové scény akci podpoří JONESTOWN, hrající crust/hardcore. Tím je sestava letošního ročníku kompletní a nám nezbývá než podotknout, že nám dělá velkou radost vidět tolik kapel z odlišných scén a subkultur vedle sebe na festivalu jako je May Day.

Na festivalu proběhne také divadelní představení Vandaska v podání divadelního souboru ZTRACENÁ EXISTENCE, několik workshopů,  a promítání filmů. Na místě bude i prostor pro prezentaci celé řady antiautoritářských, ekologických a dalších skupin, zastoupení budou mít na festivalu distra s propagačními materiály a samozřejmě streetwear. V areálu bude dostupné veganské občerstvení a také možnost posezení v kavárně s fair trade kávou.

Snažíme se tvořit festival, kde bude politika přirozeným způsobem spojená s hudbou a spoustou zábavy. Ovšem politika nikoliv ve smyslu boje o moc a voličské hlasy, ale politika ve smyslu spoluzodpovědnosti každého z nás za směřování světa ve kterém žijeme.

Zároveň prosíme všechny, aby respektovali bezpečnost sebe i ostatních návštěvníků festivalu a nepořizovali audiovizuální záznamy. Na akci budou profesionální fotografové a jejich fotogalerie bude volně přístupná na antifa.cz.

Brzy na viděnou!
161 crew

 

Aktuální informace najdete na MAYDAY 2011 blogu