Sobota 15/5/2010

Podpořte zatčené polské antifašisty!

24. dubna se konala v polském Bialystoku antifašistická demonstrace. Krátce před jejím začátkem se objevilo kousek od místa shromáždění deset neonacistů patřící k místní pobočce Blood and Honour. Antifašisté rychle zareagovali, neonacisté skončili na zemi a někteří s rozbitými hlavami.

Policie pak během několika sekund tvrdě napadla demonstraci a zadržela okolo devadesáti lidí. Je možné, se se jednalo o předem domluvenou akci, protože je dobře známo, že hlavní postavy Blood and Honour mají mezi policisty známosti.

Kromě toho, že se totiž policisté zdravili s neonacisty z Blood and Honour podáním ruky, tak jim byly ukazovány záběry zadržených antifašistů, které si policisté fotili na své soukromé mobilní telefony. Většině zadržených antifašistů byla udělena pokuta 100 - 200 zlotých (25 - 50 Euro). Dalších dvanáct bylo obviněno z trestného činu a vzato do vazby. Dnes jsou na svobodě po složení kauce, státní zástupce si nad nimi vyžádal policejní dohled.  Za vznesená obvinění jim hrozí trest až 8 let vězení.

Organizujte benefiční koncerty, sbírky, nebo cokoli, co může finančně pomoci našim kamarádům a kamarádkám, kteří čelí útoku polského státu.

Vybrané peníze posílejte na:

BZWBK SA
PL50 1090 1447 0000 0001 0910 8536
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Ulica, ul. Pułaskiego 21a, Poznań, POLAND
SWIFT:WBK PPL PP
Do poznámky napište: Pomoc prawna

Solidarita je naší zbraní proti státní represi.


http://antifa.bzzz.net/site/index.php?option=com_content&task=view&id=174&Itemid=72
http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.ListAll&friendID=110361941

interweniowala-policja