Čtvrtek 19/4/2007

Pochod proti fašismu a rasismu

www.antifa.czHlavním představitelem neonacismu v Kladně a jeho okolí jsou Autonomní nacionalisté Kladno (nově Autonomní nacionalisté Střední Čechy) , kteří se snaží vystupovat pod přijatelnější nálepkou národovců.

Obyvatelům středočeského města je však jasné, kdo se pod rouškou nacionalismu skrývá. Jsou to především neonacisté všem dobře známí ze své kreslící párty, kde se ukázali v pravém světle.

Je důležité vyjádřit svůj odpor vůči neonacistům a snažit se proti nim aktivně vystupovat, protože nikdo jiný to za nás neudělá. Ani policie, která neonacistické demonstrace běžně chrání, ani jiné orgány státní moci. Zastavit neonacisty mohou jen lokální obyvatelé a lidé, kterým není osud jejich okolí lhostejný.

I když se nejedná o pochod Antifašistické akce (AFA), doufáme, že akci podpoříte svojí účastí a budeme tak moci ukázat neonacistům jasné NE.
Sraz je v 12 hodin na Náměstí starosty Pavla v sobotu 21.4.2007.

Tipy a triky na demonstraci

Oblečení

Oblečte se pokud možno do černého. Není to výraz smutku, ale pokud bude převládat jednotná barva oblečení, dokonale to sníží možnost identifikace ze strany neonacistů

Maskování

Maskujte se brýlemi, kapucí a kšiltovkou. V nejlepším případě vším tím dohromady. Opět to snižuje, prakticky na minimum, možnost identifikace jak pouličními kamerami, tak neonacisty či policií. Kryjte se za transparenty.

Taktika

Neutíkejte a pokud možno nepodléhejte panice. V případě vyhrocené situace, ke které však vůbec nemusí dojít, se držte pohromadě a volte spíše přeskupení či taktický ústup. Neztrácejte kontakt se svými kamarády či ostatními účastníky demonstrace. V případě, že bude snaha demonstraci nácků zablokovat, vytvářejte spontánně tzv. "lidské řetězy". Držte se ve skupině a zbytečně netříštěte síly.

Alkohol

Alkohol apod. nechte doma a nebo náckům.

Další vybavení

Kreativitou vyjádříme nejlépe náš názor na neonacisty. Proto si nejlépe vyrobte vlastní pikety, nebo transparenty. Další možností je vzít věci, které vydávají nějaký zvuk: bubínky, rumba koule, chřestítka, řehtačky…

Odchod z akce

Doporučuje se ve větších skupinách. Můžete se tak vyhnout napadení ze strany neonacistů.

aktualizace: co se děje dále v tento den, proč a co dělat?

Ve stejný den se koná na Kladně také zcela absurdní demonstrace již výše zmíněných Autonomních naci(onali)stů, která začíná ve 12:30 u Vodárenské ulice (U Hvězdy - u klubu Best). Od 12:00 mají náckové sraz na vlakovém nádraží Kladno. V pozvánce opět ukázali, že nedokáží vymyslet nic nového, když opět vykradli antifašistickou propagaci a použili předělávku tohoto grafického motivu (vymazali logo AFA a červenou barvu z vlajky). Celá jejich akce je zaměřena proti omezování svobody slova a shromažďování. Tedy svobodám, které si raději v jejich pojetí totalitiního státu ani nechtějme představovat!

21. dubna můžete (mimo Kladno) mašírující nácky potkat také v Praze nebo Plzni. Místní organizace Vlastenecké Fronty Praha pořádá vzpomínkové shromáždění u hrobu vůdce Národní obce fašistické Radoly Gajdy na Olšanských hřbitovech. Setkání účastníků je mezi 12:15 a 12:50 ve vestibulu stanice metra A Želivského.

V Plzni se na náměstí Míru uskuteční protestní setkání neonacistů proti věznění Vlastimila Pechance, který byl odsouzen za vraždu Roma Oty Absolona v roce 2001.

Proč jsou tyto akce zrovna v tento den? Datum 21. dubna nebylo zvoleno náhodně. Jako každý rok se v tomto období ultrapravičáci scházejí, aby si připomněli památku Adolfa Hitlera. Všechny akce se uskuteční první sobotu po 20. dubnu, na něj připadá 118. výročí narození Adolfa Hitlera.

Děje se toho poslední dobou opravdu hodně, co? Co dělat? Nevíte co stím? Budete sedět doma a jen nadávat? Nemusíte. Je mnoho možností co dělat: podpořte svojí učastí antifašistické akce, vyfoťte náckovské demonstrace a pošlete nám fotky do monitoringu, propagujte antifašistické postoje ve vašem okolí (materiály najdete v sekci Stahuj na tomto webu), mluvte o antifašismu se svými kamarády a kolegy v práci nebo prostě vymyslete něco jiného, třeba akčnějšího sami, a dejte nám vědět! Nápadům se meze nekladou. Je to na každém z nás.