Úterý 27/1/2015

Pérák se vrátil!

Postrach nacistů a kolaborantů je zpět. I my jsme dostali email, ve kterém rozeslal své vyjádření (viz níže v plném znění), fotky a videa z jeho akce. Doufáme, že si pro nás nepřijde, až uvidí naše tašky, trika a samolepky s jeho motivy. A pokud ano, dáme mu nedávno vydanou knihu Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná (1992-1995). Formát cihly určitě ocení - má sílu bořit i stavět. Doufáme, že se Pérák zároveň stane další, klíčovou cihlou při výstavbě koalice za zrušení vepřína v Letech.

 

 

Pérákův vzkaz v plném znění:

Vracím se jako vaše černé svědomí
Vy mě asi neznáte, ale za to já si moc dobře pamatuju některé z vašich předků. Zejména ty, kteří se za války klaněli náckům až se jima sami stali, zatímco já držkou ryl v zemi, abych jich co nejvíce sejmul. Doteď se mi dělá zle při vzpomínce na všechny ty slizký český fašisty, bezpáteřní úředníky, četníky a bachaře, kteří si zřídili vlastní koncentrák v Letech u Písku. Zabásli v něm víc než tisíc lidí, jenom proto že byli Romové a ty, který nenechali zemřít přímo tam, poslali zavraždit do Osvětimi. Hrůzy Osvětimi doteď páchnou v Letech — a to doslova: na místě dnes stojí prasečák. Složili byste hnůj v Terezíně nebo výkaly v Lidicích?

Vracím se, protože je mi z toho zle.
Vracím se, abych si na vás posvítil – jako když jsem poprvé promnul oči na Letné.
Vracím se a vím, že to víte. Plakáty v Terezíně, Praze a Brně mi řekly, že vas viděly.
Vracím se a moje první kroky směřovaly do Let „uctít“ prasečák – ostudnou připomínku Osvětimi po Česku.
Vracím se, abych zjednal nápravu.

Jako během fašismu, tak i teď přicházím jako vaše černý svědomí. Černý jako noc, ve které ožívám. Černý jako cigán, který se už z Let nevrátil. Černý jako stín za vámi.

Z nočních střech — možná, že i z té nad vaší hlavou,
Pérák

Video:

Fotky: