Středa 3/10/2012

Nově vyšlo: Existence, Zdola, A-kontra

V závěru září vyšly najednou hned tři anarchistické časopisy, na které bychom vás velmi rádi upozornili.

Tak prvně je to anarchistická revue Existence, kterou vydává Československá anarchistická federace (ČSAF). Vychází pravidelně každého čtvrt roku a její nové, letos čtvrté číslo se věnuje tématu „Obsaď a žij!“. Nečekejte však klasickou exkurzi po politických squatech. Existence se zaměřila spíš na squatting sociální, konkrétně na jeho projevy v minulosti, stejně jako v současnosti. V této souvislosti si dovolíme upozornit zejména na skvělý článek o životě Franty Sauera, který spolu s Jaroslavem Haškem zakládal první squatterskou iniciativu na Žižkově. V čísle najdete ale i řadu dalších zajímavých článků. (40 stran A4, více informací zde.)

ČSAF nově vydala také další číslo svého zpravodaje Zdola. Ten se věnuje tématu národa. (6 stran A3, více informací zde.)

No a nakonec bychom chtěli upozornit na nové číslo „anarchistického občasníku“ A-kontra, které se krátce zabývá předvolební kampaní, situací v ostravském Přednádraží, svatováclavským dnem státnosti a církevními restitucemi. (4 strany A4 + plakát, více informací zde.)