Pátek 12/6/2015

Neviditelné vraždy: ukázka z knihy a distribuční místa

Následující text je ukázkou z kapitoly Vražda U. D. Rofejeva a M. Š. Achmedovové z knihy Neviditelné vraždy, kterou Ilja Falkovskij sestavil z formálních přepisů soudních procesů s ruskou neonacistickou skupinou NSO - Sever. Více o knize, autorovi a NSO - sever čtěte v článku Vychází kniha Neviditelné vraždy.

Výpověď obžalovaného Appolonova
Dojeli jsme na stanici Majakovská. Během cesty jsme probírali nadvládu imigrantů. Když jsme prošli kolem obchodu Kopejka, Kovaljovová řekla, že potřebuje cigarety, a šla do tohoto obchodu. My jsme zůstali na ulici. Kolem nás prošel manželský pár, podle vzhledu Uzbekové. Najednou mě napadlo, že je třeba něco podniknout, a informoval jsem o tom Michajlova a Golubeva. Michajlov mě podpořil, a Golubev taky nějak zareagoval. Michajlov zaběhl do obchodu za Kovaljovovou a my jsme se vydali za tím mužem a ženou. Když zašli do dvora, Michajlov vytáhl nůž a napadli jsme je. Já jsem napadl Rofejeva a Michajlov, i když jsem to neviděl, evidentně napadl tu ženu. Zasadil jsem Rofejevovi několik ran, on se pokoušel postavit na odpor, ale bodnul jsem ho do srdce. Hodně mě překvapilo, že Kovaljovová a Golubev stáli stranou a nic nedělali: ani je nebránili, ani nám nepomáhali. Když jsem pochopil, že Rofejev už to nepřežije, vrátil jsem se k Michajlovovi a viděl, že žena také leží na zemi. Potom jsme utíkali k silnici, chytli taxi a odjeli.
Cestou jsem se ptal Golubeva a Kovaljovové, proč se neúčastnili zabíjení. Golubev odpověděl, že nic neviděl, ničeho se neúčastnil a že ztratil hlavu. Kovaljovová řekla, že byla v šoku, teď k tomu nemůže nic říct, chce o tom mluvit později. Už tehdy jsem si pomyslel, že byli svědky. Stejně jsem se k nim ale choval velmi dobře a rozhodl se promluvit s nimi. Sešli jsme se následující den 7. května a mluvili o tom. A všechno jsme si vysvětlili. To je vše.

Obžalovaný Appolonov odpovídá na otázky obžalovaného Tamamševa:
Otázka: Jaký cíl jste sledoval pácháním vražd?
Odpověď: Všechny vraždy, které jsem spáchal, měly za cíl snížení počtu imigrantů a destabilizaci zřízení v zemi. Chtěl jsem, aby o tom bylo co nejvíc informací v tisku, na internetu. Chtěl jsem rozložit politickou situaci a obrátit k ní všeobecnou pozornost.

Obžalovaný Appolonov odpovídá na otázky předsedajícího soudce:
Otázka: Jak se stavíte k předložené žalobě?
Odpověď: Přiznávám svoji vinu, pokud jde o vraždu Rofejeva. Achmedovovou jsem nezabil a nechtěl zabít, ale nemám žádný problém s tím, že zemřela.
Otázka: Předtím jste litoval, že jste zabil málo osob nebílé rasy. Je toto prohlášení upřímné?
Odpověď: Ano, upřímné. Kdyby mě nezastavili, pokračoval bych v zabíjení. Chtěl jsem tím v Rusku vytvořit precedens. Doufám, že moji následovníci budou v mé práci pokračovat. Je mi líto pouze toho, že jsem při vyšetřování křivě obvinil nevinné lidi.

Kde knihu seženete:
- obchod Rekomando (Trojanova 9, Praha 2)
- eshop xbastax.cz
- infocentrum Salé (Orebitská 14, Praha 3)
- internetové knihkupectví Kosmas.cz

Obálka knihy

Viktor Appolonov před soudem

Obchod Kopejka, ve kterém byla skupina těsně před vraždami