Pátek 5/6/2009

Neonacistická pietní akce v Jihlavě

www.antifa.czNeonacisté z Národního odporu Vysočina svolávají na sobotu 6. 6. 2009 své příznivce a sympatizanty do Jihlavy na vzpomínkový pochod k uctění památky obětí druhé světové války. Svoji akci skrývají pod organizací Svobodná mládež Vysočina, což je název, který neonacisté z Národního odporu začali při svých veřejných akcích používat díky sílící státní represi vůči jejich organizaci. Vypůjčili si ho z Německa, kde se místní náckové flexibilně přizpůsobují sílící policejní represi bezmála třicet let.

Zde si můžete přečíst úryvek z webové pozvánky, která akci propaguje, udělejte si sami obrázek o tom, koho chtějí neonacisté uctívat.

Více než 64 let po skončení nejstrašnější bratrovražedné války v dějinách lidstva se stále zapomíná na ty, kteří bojovali a umírali za záchranu naší civilizace, naší kultury, naší vlasti…
Dnešním systémem účelově zkreslované dějiny uznávají jen jedny oběti této války, ty, které padly na straně světovládci řízených režimů – imperialistická vojska spojenců kráčející ruku v ruce s bolševickým Sovětským svazem. Na straně druhé však položili své životy skuteční hrdinové Evropy, na které nemůže, a nesmíme nikdy zapomenout!
Přijďte tedy do Jihlavy vzdát čest těm, jejichž ctí byla věrnost! Již nikdy více bratrovražedných válek!

Loňský organizátor „Pietního shromáždění věnované padlým evropským hrdinům“, které se konalo 29.3. v Jihlavě, Richard Lang, se ve svém vyjádření od akce distancoval, nemá prý s pochodem nic společného. Opravdu člověk, který na magistrátu nahlásil letošní pochod, nemá s Richardem Langem a neonacismem nic společného? Pojďme se na něj podívat blíže, úsudek si udělejte sami.

Nahlašovatel neonacistické demonstrace se jmenuje Martin Václavek a bydlí v Jihlavě na Palackého ulici číslo 47.

Je to častý účastník neonacistických demonstrací a pochodů, například prvomájové demonstrace Národního odporu v Brně v roce 2005, kde se pohybuje ve společnosti jihlavských aktivistů Národního odporu Langa a Sapíka.

A zde jako štítonoš Národního odporu na prvomájové akci v roce 2005.

Prvomájová demonstrace Národního odporu v Praze v roce 2006, kde drží vlajku Národního odporu.

A v triku známé neonacistické skupiny Weisse Wolfe na téže akci.

Jako jeden z organizátorů na pochodu Národního odporu k uctění památky nacistických vojáků v Jihlavě v roce 2006.

Václavek na pietním pochodu "nacionalistů" za oběti bombardování v Ústí nad Labem 18.4.2009 (společně s volebními kandidáty Dělnické strany Milanem Hrochem a Michalem Tenklem).

A na letošní prvomájové demonstraci Dělnické strany a Národního odporu v Brně.

Martin Václavek byl také za výtržnosti na loňské červnové Queer parade v Brně odsouzen pro trestný čin podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka k trestu odnětí svobody v trvání 9 měsíců a dále k trestu propadnutí věci a to přezky s nacistickým znakem. Výkon trestu mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu 60 měsíců.

V současné době je Martin Václavek členem Dělnické strany a účastní se jejích mítinků, jak příznačné. Dělnická strana může opět tvrdit, že nemá s neonacisty nic společného.

Zde Václavek na mítinku Dělnické strany vedle předsedy Vandase, v Jihlavě 17.května 2009.

Na mítinku strany byla také jeho matka.

Na závěr se můžete podívat na některá tetování hlavního organizátora neonacistické piety.

"Am Ende steht der Sieg!" je staré propagandistické nacistické heslo, které výstižně vyjadřuje mentalitu nácků: vše obětovat Vůdci a nacionálně socialistickému systému.


AKTUALIZACE 16.06.2009


Neonacisté v Jihlavě narazili.

Na jihlavském hřbitově se sešlo na 250 antifašistů a antifašistek, mezi kterými bylo několik desítek Romů, s odhodláním nenechat pohrobky nacismu projít a převýšili tak dvakrát jejich počet. Úředníci jihlavského magistrátu rozpustili sobotní akci neonacistů krátce po jejím začátku a policisté na autobusovém nádraží zadrželi dva muže. Dvaadvacetiletého mladíka z Olomoucka, který je podezřelý ze spáchání trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka a šestadvacetiletého muže ze Znojemska, pro podezření ze spáchání trestného činu hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení.


O tvrdém nárazu by mohl hovořit i nahlašovatel akce Martin Václavek, pro kterého zůstane průběh pátečního večera záhadou a nebude na něj moc rád vzpomínat.

Antifašistická protiakce v Jihlavě, která se proměnila ve spontánní pochod městem.