Pátek 21/7/2006

Národní strana na CzechTeku06?!

www.antifa.czMůže se to zdát jako šílené, ale zdaleka ne nemožné. Ano, Národní strana (NS) se možná s velkou pravděpodobností zúčastní letošního ročníku CzechTek06. Správně se mnozí budou ptát: „A co že tam chce Národní strana dělat?“. Jedná se snad o politický tah jak získat další sympatizanty? Probouzí se Petra Edelmannová a její servilní patolízalové konečně ze svého snu o rasisticko-xenofobní společnosti a vydali se na průzkum toho, čemu se jen v jejich nejhorších nočních můrách říká „realita“? Ne, tyto aspirace NS jsme nuceni zavrhnout i při notné dávce naivity.


Ve svém otevřeném dopise zde, adresovanému "sdružení Vladař a starostům obcí postižených živelnou katastrofou – srazem narkomanů, tuláků a násilníků – Czechtekk", předsedkyně NS informuje o hrozící „apokalypse“, která nese jméno CzechTek06. Je vidět, že Petra nemluví do větru, protože jak sama v dopise uvádí „Jsme připraveni jednat v zájmu občanů dnes stížnostmi a podporou Vaší iniciativě, jsme připraveni jednat i naší přítomností na přelomu července a srpna v místě, pokud nebude akce zrušena.“.


Tento dopis je také mimo jiné určen starostovi obce „Mašatov“, avšak tuto obec by jste na mapě ČR hledali zbytečně – NS chce holt bránit zájmy i těch, kteří ani neexistují. V dopise se dokonce dočteme, že minulý rok byli napadeni obyvatelé okolních vesnic návštěvníky CzechTeku a Petra tak nasazuje korunu svým schopnostem fabulovat a překrucovat fakta až do „roztrhání těla za svoji vlast“. Proč se ale Petra, obtěžuje a plodí takovéto dopisy a případné snahy? Mimo jiných se vkrádá myšlenka, že Petru osvítil některý z velkých národovců minulosti a ve snu jí řekl: „Petro, letošní ročník CT bude o poznání horší. Drogově závislí, tuláci ze zahraničí, lidé bez úcty k majetku i zdraví budou mít pocit, že jejich řádění v okolí Vašich obcí je legální a jejich beztrestnost automatická“. Alespoň tak to předsedkyně NS formulovala ve výše zmíněném dopise. Kde asi tak tyto bludy Petra vzala? Proč to vypadá, jakoby NS jen přitvrdila a po svém využila obraz, jak o CzechTeku informují média? Právě proto, se jako mnohem pravděpodobnější důvod této iniciativy NS jeví ne nepochopitelná snaha zahrát na struny případným konzervativním starostům a předním činitelům obcí, kde se letošní CzechTek06 bude konat. Každý rozumně uvažující člověk, ale na první pohled rozpozná typické znaky řeči nacionalistů a celé NS; záměrná dezinformace, vytváření atmosféry bezdůvodného strachu a téměř démonizace samotné akce CzechTek06 a jejích účastníků. V neposlední řadě pak snaha ne pochopit a porozumět, ale zakázat a trestat – v tomto případě asi nejlépe trest smrti, který NS tak usilovně propaguje. Dalším důvodem je jistě snaha zviditelnit se v médiích a tak už teď NS zasévá co může, aby následně mohla spíše parazitovat než sklízet publicitu, která bude dozajista letošní CzechTek06 provázet.


Otázkou tedy zůstává co můžou návštěvníci letošního CzechTeku čekat? Petru Edelmannovou a spol. pohupující se v rytmu elektronické hudby v pozadí několikametrové „hradby“ z reproduktorů nesoucí transparent s nápisem „NS-System“? Kdo ví, protože stejně tak bychom se mohli ptát: „Co bychom si bez Petry a Národní strany počali?“ Možná by někteří uronili slzu z lítosti, ale mnozí spíše z radosti.


Lehce související články:

Zneužití Mobyho: mají čeští náckové hudební sluch? zde

Magistra Edelmannová by měla vrátit diplom zde