Pondělí 11/8/2014

Náckovská solidarita v praxi

Nešťastná událost, při které mladý řidič smrtelně zranil dívku čekající na tramvaj, přinesla pozorným pozorovatelům další nechutný střípek do ubohé mozaiky tuzemského neonacistického hnutí. Pamatujete se ještě na ostravskou rádoby rapující partičku vystupující pod názvem Fuerza Arma? Ta se několikrát neúspěšně pokoušela vystoupit i v pražských klubech, ale podle jejich vlastní interpretace je o možnost kulturně obohatit naši stověžatou matičku připravila spojená internacionála pražských židů, humanistů a jiných levicových aktivistů.

Každopádně jedním z prvních, kdo se prostřednictvím facebookové události hrdě hlásil k účasti na nakonec neuskutečněné pražské akci byl náš starý známý Marek "Baron" Žák, někdejší admin webových stránek Autonomních nacionalistů a jeden z iniciátorů distancu autonomů od Dělnické strany.

Po definitivním rozhádání Barona Žáka s kladenským ústředím Autonomních nacionalistů se Marek rozhodl stát fotbalovým chuligánem a několikrát se pral za pražskou Slávii v době, kdy se slávistická chuligánka pomalu ale jistě rozpadala. Baron se proto rozhodl pověsit své pískové rukavice na hřebík a začít vydělávat peníze. A protože práce smrdí i našim věrným národovcům, rozhodl se jménem firmy web-way.cz podvádět zájemce o webové služby - po vybrání zálohy většinou změnil telefon a se zákazníky přestal komunikovat.

Marek si nakonec dokázal znepřátelit nejen někdejší aktivistické souputníky, ale i členy své oblíbené hudební skupiny. Jak jinak si vysvětlit fakt, že na facebookových stránkách jednoho z největších zpravodajských portálů postuje Daniel "Clip" Katanik, rapper z Fuerza Arma, profil Marka Žáka jako možného řidiče onoho smrt přinášejícího BMW? Mělo snad jít o vtip? Asi hoši z Ostravy uznávají jinou formu humoru. Navíc to není poprvé, kdy se kluci z Fuerza Arma přimotali k tragické události, která pobouřila českou veřejnost. Schválně, kdy se s našimi hrdiny potkáme příště.