Středa 25/3/2015

Mezinárodní výzva k podpoře vězněných antifašistů ve Švédsku

České antiautoritářské skupiny se přidaly k finanční sbírce na podporu uvězněných antifašistů ve Švédsku.

Osm našich kamarádů si nyní odpykává trest v městech Tidaholm, Malmö, Västervik, Sala, Frövi a Rosersberg. Všech osm bylo uznáno vinnými z politických zločinů. Nad dalšími čtyřmi kamarády byl vynesen rozsudek odnětí svobody a nyní čekají na stanovení data nástupu trestu. Dalších třináct lidí navíc čelí žalobě z výtržnictví, kterého se měli dopustit při demonstraci proti manifestaci fašistické strany Svenskarnas Parti (Strana Švédů) 1. května 2012 v městě Eskilstuna. Očekává se, že na konci března bude soudně stíháno dalších dvacet devět lidí. Tito lidé byli označeni za podezřelé po demonstracích proti fašistické Straně Švédů, které se konaly během volební kampaně. (Ve čtvrti Limhamn v Malmö 23. srpna a v centru Stockholmu 30. srpna 2014.)
Celkem jde o dvanáct již uložených trestů odnětí svobody a dalších čtyřicet dva obviněných či čekajících na trestní stíhání. Tyto události jsou dosud v historii nevídané, jde o nejagresivnější represe antifašistického hnutí ve Švédsku.
My, Asociace na podporu vězňů, chceme ulehčit život našim kamarádům ve vězení, jak to jen bude možné. S vězni máme úzké kontakty a našim cílem je být tu a podporovat naše kamarády v každodenním životě během jejich internace. Společně s vězni jsme začali vydávat interní vězeňské noviny, do nichž jsou zapojeni všichni ve Švédsku uvěznění antifašisté, pro sebe navzájem píšou texty a můžou dostávat relevantní informace zvenčí. Noviny jsou vězni velice oceňovány.
Naše podpora vězňů je dlouhodobá a vyžaduje prostředky. Několik kamarádů si odpykává dlouholeté tresty. Vyzýváme všechny kamarády na druhé straně vězeňské zdi, aby nás finančně podpořili. Vaším příspěvkem se může hodně změnit. Společně represi porazíme.
Pokud se chystáte poslat peníze na náš švédský bankovní účet, použijte toto číslo účtu:
IBAN: SE0680000832799438650120
BIC: SWEDSESS
Föreningen Fånggruppen

https://www.facebook.com/freejoel
http://antifa.se/

Anarchistický černý kříž (ABC) v ČR se připojuje k výše uvedené solidární výzvě na pomoc švédským antifašistům a finanční sbírce. Nechcete-li zbytečně utrácet za převod do zahraničí, můžete zaslat peníze na účet ABC: 8760190237/0100 (do zprávy pro příjemnce napiště SWE).

Solidární kampaň dále podporují:
Anarchistická federace
Antifašistická akce
Iniciativa Ne rasismu!
Volná komunita VAP