Pondělí 6/9/2010

Když nácek žaluje...

Neonacisté se rádi staví do pozice revolucionářů a antisystémové opozice. Není ovšem nijak překvapující, že praxe bývá často velmi odlišná.
Dobrým příkladem je poslední aktivita mosteckého neonacisty a chuligána Michala Otty (psali jsme o něm už zde http://www.antifa.cz/content/neonaciste-mluvi-o-natalce-sivakove ). Proti systému je třeba samozřejmě bojovat ze všech sil, ale když se nám to hodí, tak vlastně tak moc bojovat nemusíme. Pokud systém zakazuje neonacistické akce, je to samozřejmě pošlapání základních lidských práv. Pokud ale tentýž systém zakáže koncert nebo akci kohokoli jiného, je to zcela v pořádku. A pokud dokonce v rodném Mostě chtějí mít akci takoví extremisté a teroristé jako je sdružení Alerta http://alerta.s.cz/ které ohrožuje neonacisty tím, že „usiluje o kulturní a sociální rozvoj založený na samosprávě nevázané na politiku zastupitelské demokracie a odmítající hierarchii v jakékoliv oblasti společenského života lidí.“ Pak je samozřejmě nejen možné se systémem přestat bojovat, ale vysloveně s ním spolupracovat. Jak? Stačí přece napsat na radnici, že přijedou teroristé z Antify a žadonit ať radnice akci zakáže.
Pomyslnou třešničkou na dortu je doporučení dovolávat se na možné „nebezpečí pro demokracii“. Vskutku, není lepších obránců demokracie a veřejného pořádku, než jsou neonacisté :-)