Středa 16/1/2008

Jiří Švehlík a neonacistická provokace v Plzni

www.antifa.czNedávno jsme vás informovali o hlavním organizátorovi neonacistické akce 19. ledna v Plzni, který vyzývá účastníky, aby na demonstraci přišli vyzbrojeni střelnými zbraněmi. Dnes vám přinášíme další informace. Jak propagují neonacisté svou plzeňskou provokaci v Německu a kdo je Jiří Švehlík, který akci spolu s Václavem Burešem nahlásil? To všechno se dozvíte v následujícím článku.

Čeští obdivovatelé Adolfa Hitlera a plynových komor chystají svou akci na 19. ledna do Plzně. Přitom nechtějí nic ponechat náhodě a zvou na ni své soukmenovce z Německa. Na německém ultrapravicovém diskusním fóru thiazi.net se objevil následující text:

Nachdem wir die Okkupationsregierung gezwungen haben sich im Prager Judenviertel zu verbarikadieren, mobilisieren freie Kraefte wieder! Der Widerstand Pilsen organisiert auf Samstag den 19. Januar 2008 in Pilsen eine Demo gegen beschneidung von Rede- und Meinungsfreiheit. Das Datum hat schon in den juedischkontrolierten Medien fuer Panik gesorgt, weil angeblich der erste Judentransport nach Theresienstadt gerade am 18.1.1942 stattgefunden hat. Die Rabbis laufen wild! Der Marsch fuehrt an der Grossen Synagoge in Pilsen vorbei. Polizeimanoever werden erwartet. Der Marsch wurde nicht verboten. Alle deutsche Kameraden wilkommen! Frei, sozial und national! Treffpunkt: Emil Skoda Platz beim Pilsen Busbahnhof; 13:00 Uhr; infoprotest@gawab.com

Poté co jsme přinutili okupační vládu se zabarikádovat v pražské židovské čtvrti, svobodné síly se znovu mobilizují! Odpor Plzeň organizuje na sobotu 19. ledna v Plzni demo proti obřezání svobody slova a názorů. Datum už způsobilo v Židy kontrolovaných médiích paniku, protože první transport z židovského ghetta v Terezíne se konal 18.1.1942 . Rabíni běhají jak splašení! Pochod vede okolo Velké synagogy v Plzni. Očekávají se policejní manévry. Pochod nebyl zakázán. Všichni němečtí kamarádi jsou vítáni. Svobodní, sociální a nacionální! Sraz: Náměstí Emila Škody u plzeňského autobusového nádraží. 13:00 hodin. infoprotest@gawab.com

(zdroj: http://forum.thiazi.net/showthread.php?t=115726)

Ponechme teď stranou otázku, zda by se nenašel přesnější popis, než vytváření dojmu nacistického triumfu nad okupační vládou (myšlen je patrně neonacistický blud o tzv. Sionistické okupační vládě neboli ZOG) a smiřme se, že čeští náckové své německé Kameraden asi těžko budou zvát na svou akci slovy "minule se půlka z nás sešla tak, aby si stihli nakoupit v náckovském obchodě ve Vysočanech, nechali se tam pochytat policií se spoustou zbraní a zbytek se nechal nahánět po Praze antifašisty, proto přijeďte na naši další akci".

Antifašistická akce vlastní protiakci v Plzni nepořádá, pokud máte zájem veřejně vyjádřit svůj odpor k neonacismu, můžete podle svého založení zvolit shromáždění Mládeže proti nacismu v 13:30 v Sadech Pětatřicátníků nebo pietní náboženské shromáždění svolané několika židovskými organizacemi před plzeňskou Velkou synagogu ve 14:00.

Druhý nahlašovatel neonacistické provokace: Jiří Švehlík

Olomoucký neonacista Jiří Švehlík by, jak je to u nácků obvyklé, jistě tvrdil, že s neonacisty a Národním odporem nemá nic společného. Jiří Švehlík se totiž pouze účastní neonacistických akcí, fotí se s neonacistickými kriminálníky, nosí trička Národního odporu i trička se jmény neonacistických kapel a ikon, na demonstracích nosí transparenty Národního odporu a schwarz-weiss-rot prapory Německé říše 1933-1945. Bez zajímavosti není ani propojení Švehlíka s českými ultranacionalisty a "vlastenci", mimo jiné z okruhu petice D.O.S.T, o které jsme vás nedávno informovali.Jiří Švehlík (vpravo), v tričku nejznámější neonacistické kapely Skrewdriver, ve společnosti kytaristy karlovarské neonacistické kapely Hlas Krve Michala Kuráka. Fotografie vznikla nedlouho po Kurákově propuštění z vězení, kde si odpykával trest za ublížení na zdraví.Jiří Švehlík a Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany.Jiří Švehlík a Ladislav Malý, signatář petice D.O.S.T., člen předsednictva Svatováclavského národního sněmu a člen Dělnické strany na demonstraci ve Svitavách.Jiří Švehlík jako svolavatel a členové Národního odporu Brno (skupina vzadu za ním) jako pořadatelé na demonstraci ve Svitavách za podporu neonacisty Vlastimila Pechanec, odsouzeného za vraždu Roma Otty Absolona.Jan Dufek z Duchcova (vlevo), o kterém jsme nedávno psali, ve společnosti pořadatelů z Národního odporu Brno na demonstraci ve Svitavách svolané Jiřím Švehlíkem.Jiří Švehlík (v tmavých brýlích) nese transparent s nápisem Národní odpor Olomouc Braune Macht (Hnědá moc, výmluvné) v Brně 1.5. 2005.


Jiří Švehlík v tričku Národní odpor s praporem v barvách Německé říše 1933-1945 na demonstraci Národního odporu v Praze 1.5. 2006.Jiří Švehlík v tričku se jménem Iana Stuarta, zakladatele největší mezinárodní neonacistické organizace Blood and Honour na demonstraci Národních korporativistů v roce 2006 v Břeclavi.


Jiří Švehlík v tričku Národní odpor na demonstraci Národního odporu v Brně 2007.