Úterý 9/5/2006

Jak to bylo v Lipsku?

www.antifa.czNa 1. Máje bylo v německém Lipsku živo. Městem chtěli opět pochodovat neonacisté pod vedením Christiana Worcha, který si každoroční pořádání prvomájových pochodů v tomto městě určil jako své poslání. Poslední akci zde tento guru německého neonacistického hnutí pořádal 1. října 2005, kdy se náckové nepohnuli ani o píď, jelikož jejich akci blokovalo tisíc antifašistů.

Náckové chystali hvězdný pochod centrem města. První nacistická demonstrace se ovšem vůbec neuskutečnila, jelikož byla již od 12 hodin v poledne blokována nasranými antifašisty. Start druhé demonstrace byl také zavčas blokován, tak aby se náckové nedali vůbec do pochybu a nedostali do centra. Avšak ultrapravičáci se nakonec vydali úplně jinou cestu, takže druhá blokáda neměla žádný efekt. Obou blokád se účastnilo podle hrubých odhadů 600-800 antifašistů a antifašistek. Neonacistická druhá demonstrace pod masivní ochrannou policie nakonec pochodovala částí Lipska, fízlové čistili jako vždy náckům cestu. Na trase jejího pochodu však hořely barikády a byla atakována létajícími kameny a flaškami antifašistických militantů.

Akce v Lipsku se letos účastnili také neonacisté z českého Národního odporu, kteří zde měli také svůj projev (viz. foto 01). Přesto, že od nich neočekáváme žádnou objektivitu a již několikrát nás přesvědčili, že lež jim není cizí, vydávat prvomájovou akci v Lipsku jako „absolutní úspěch“, je opravdu nehoráznost. Je k ničemu se s nácky bavit či se s nimi handrkovat o faktech – leč antifašisté v tento den zaznamenali zajímavý úspěch: 70 nácků po demonstraci muselo vyhledat lékařské ošetření. To opravdu není překlep. Tento fakt neuvádíme, proto, že by posílání někoho k lékaři byl cíl antifašistických demonstrací - na rozdíl tedy od nácků, pro které je toto druh pravého arijského orgasmu.


Fotogalerie:

01: Člen českého Národního odporu při projevu v Lipsku. Vedle něj organizátor neonacistické demonstrace Christian Worch. Poznali jste tohoto mladíka na fotografii? Napište nám o koho jde!

02: Fotogalerie z německých stránek.

03: Fotogalerie z německých stránek.

04: Fotogalerie z německých stránek.

05: Fotogalerie z německých stránek.

06: Fotogalerie z německých stránek.