Čtvrtek 25/10/2012

Film 161>88 vyráží do světa

Film Antifašistické akce (AFA) s názvem 161>88 se bude promítat na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. K této příležitosti jsme se rozhodli oficiálně spustit webovou stránku dokumentu, kterou najdete na adrese film.antifa.cz.

Ještě jste film neviděli? Vyražte do Jihlavy. 23.-28. října zde probíhá 16. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Náš film se bude promítat v rámci sekce Člověk revoltující v neděli 28.10. ve 14:30 v kině DIOD (bývalé kino Sokol), Tyršova 12, Jihlava. Více informací najdete na webu jihlavského festivalu.

Trailer 161>88

 

Na tomto filmu pracovali antifašisté, kteří už si svůj názor na problém udělali. Nebudeme vám tedy tvrdit, že film je tím, čemu se dnes říká objektivní. Hodnotu mu ale podle našeho názoru dává právě to, že jsme se stali přímými účastníky mnoha událostí a aktivně je ovlivňovali.

Film Antifašistické akce (AFA) sleduje více než dvacet let boje s neonacisty, fašisty a rasisty. V historickém průřezu uvidíte vzestupy a pády neonacistů a rasistů. Budete sledovat sílu i omezené možnosti antifašistického hnutí, které bojuje nejen s neonacisty, ale i se státní represí a veřejným míněním.

Nedostanete se na promítání? Vydržte.. Připravujeme DVD!

 

Československá filmová databázeIMDb.com l MFDF Ji.hlava l film.antifa.cz