Úterý 15/5/2012

Fašisté se pokusili napadnout stávkující v Liverpoolu

Aby nenechali nikoho na pochybách, kde v konfliktu mezi pracujícími a šéfy stojí, pokusili se angličtí fašisté zaútočit na protest zaměstnanců, kteří stávkovali kvůli penzím v Liverpoolu. Byl to další z řady incidentů, kdy fašisté napadli pracující, kteří hájili své zájmy. Pro české čtenáře to je anglická nápověda k řečnické otázce, zda má česká Dělnická strana sociální spravedlnosti cokoli společného s hájením zájmů dělníků.

Ke konfliktu došlo ve středu 10. května kolem půl čtvrté odpoledne. Pět fašistů z uskupení Infidels of Britain, Combined Ex Forces, a National Front dorazilo na stávkovou hlídku a stávkující, kteří se protestem snaží dosáhnout lepších penzí, častovalo výkřiky „lesbičky“, „pedofilové“, „zrádci“, „komunisté“ a „kundy, co se štítí práce“. Pokoušeli se i o fyzické napadení.

 

Nešlo o náhodu, před napadením se na internetu objevila zpráva, že se k němu fašisté chystají, aby zaútočili místní známé odboráře.

Na místě byl přítomna policie, fašista Paul James z Combined Ex Forces byl zatčen, protože přes policejní varování nazýval stávkující „pedofily“.

Je to zatím poslední ze série útoků fašistů na pracující a odboráře v Merseyside.

Třicátého listopadu vyrazili provokovat na pochod stávkujících zaměstnanců veřejné sféry, kteří stávkovali kvůli penzím, napadli lidi v kempu mobilizace „Occupy“. Napadli účastníky akce k solidaritě s Palestinou, pokusili se okupovat kanceláře odborů Unite a bezpočtukrát vyhrožovali místním odborářům.

Několikrát napadli knihkupectví News from Nowhere, vyhrožovali personálu a močili na knihy. Před obchodem srazili k zemi těhotnou ženu a do obličeje jí nastříkali barvu.