Pondělí 8/5/2006

DVD Kein Bock auf Nazis!

www.antifa.czNěmecká hudební scéna dává opět jasně najevo, co si myslí o neonacismu a jeho zastáncích. Tentokrát prostřednictvím 80 minut dlouhého DVD, které vyšlo v dubnu nákladem 30 000 kusů. Může ho zdarma získat každý, kdo pošle známky v hodnotě poštovného na níže uvedenou adresu. V rámci Německa je to 1,45 Euro. Čeští zájemci však s touto cenou nemohou počítat, stejně jako s pomocí České pošty. Proto je snad schůdnější cestou stáhnout si tento dokument z internetu.

Osvědčenou možností, jak stáhnutí uskutečnit, je zaregistrování se na stránce www.rockingape.de. Registrace i download jsou zdarma. Problémem ovšem může být, že 800 MB se ukládá delší dobu, takže to chce trpělivost a pevné nervy – nejeden uživatel se také už přesvědčil, že ne vždy se proces podaří napoprvé. Další způsoby pro stáhnutí najdete přímo na stránce www.keinbockaufnazis.de v menu pod Downloads, kde se můžete podívat i na trailer. K přehrání je potom nutné mít DivX, který můžete na rockingape.de také zdarma získat.

Doba, kterou stahování věnujete vypadá sice hrozivě (když se vám zjeví zbývající čas 9hodin, tak se nedivte), ale myslím, že se vyplatí. Jsou zde totiž k vidění zástupci známých skupin, kteří se již od počátku své kariéry zaměřili mimo jiné i na problematiku nacismu, fašismu a rasismu.

Za legendární punk-rockovou skupinu Die Toten Hosen, která se v posledních letech angažuje hlavně v akci Pro Asyl na podporu imigrantů, promlouvá Breiti. Die Ärzte, proslavené mezi antifašistickými skupinami písničkou Schrei nach Liebe, zastupuje Bela B. Kluci z berlínské skupiny ZSK, hlavní aktivisté akce Kein Bock auf Nazis, jsou zde k vidění v plném počtu. Dále zde vystupují Donots, Muff Potter, Julia Hummer, Culcha Kandela a Madsen.

DVD se dělí na několik částí. Tou nejdůležitější je zřejmě dokument o neonacistech v Německu. Jsou zde rozhovory s ředitelem, který musí osobně bojovat proti nacistům na své škole, s matkou člena neonacistické skupiny a s žáky jedné školy. Dozvíme se i názory členů NPD (Nationaldemokratische Partei Deutschlands). Tvůrci nám také poskytují pohled na pravicové radikály, kteří se snaží do svých řad naverbovat děti školou povinné, pořádají pochody na počest nacistických představitelů a jsou pro svou Čtvrtou říši ochotní udělat cokoliv.

Součástí filmu jsou i rozhovory se zástupci antifašistických iniciativ proti ultrapravici, kteří se snaží zruinovat pravicové obchody a zamezit dalšímu šíření této pokřivené ideologie. O svých záměrech zde vypovídají členové We will rock you, Turn it down, Stop Thor Steinar a Le monde est a nous.

Toto DVD podává zdrcující obraz toho, že neonacistů je více, než si lidé myslí a antifašistická osvěta je nutná již od dětství. Proto je také doporučeno nezměněný obsah tohoto DVD vypálit a rozšířit mezi své přátele a známé. Neboť MY NEMÁME NA NÁCKY CHUŤ!

Objednávky DVD spolu se známkami v hodnotě poštovného zasílejte na:

ZSK

Stichwort: DVD

Postfach 440643

12043 Berlin

Germany

Nebo objednejte v online shopu německých antifašistů Red Stuff:

www.antifa-versand.de