Čtvrtek 9/9/2010

Do Prahy se valí ATR a Irie Révoltés

V dohledné době se fanoušci hudby s politickým přesahem mají na co těšit. Do Prahy zavítají němečtí Atari Teenage Riot a Irie Révoltés. Obě skupiny mají co říct a obě byly nebo jsou nějakým způsobem propojeny s německým antifašistickým hnutím. Rádi vás tedy na jejich koncerty zveme.

Atari Teenage Riot v devadesátých letech šokovali nekonvenčním spojením elektroniky a punku, které ihned dostalo název "digital hardcore". K elektronické hudbě přivedli tisíce nových lidi, kteří by k ní nikdy cestu nenalezli. Stejně nekompromisní jako jejich hudba byli jejich názory a vystupování na koncertech. Ve svých textech s punkovou přímočarostí ostře bojovali a odsuzovali nástup neofašismu a neonacismu na tehdejší německé techno scéně. Na jejich show proto nebyla nouze o krvavé střety (Zdroj: Marek Odehnal, musiczone.cz). Více informací o kapele.

ATR vystoupí 12. 9. 2010 v pražském klubu Abaton.

Atari Teenage Riot - Revolution Action na youtube

Irie Révoltés jsou rebelové, srdcaři, vždycky připraveni bez okolků vyjádřit svůj názor nebo pohled na vzniklou situaci. Nebojí se prezentovat svoje postoje, nebojí se odmítnutí, za každé situace jsou sami sebou a to je ve finále ten magnet, který lidi k jejich hudbě táhne. Málokdo v našich končinách nezná tuhle smečku divokých psů v čele se sourozenci Pablem a Carlosem. Hudba Irie Révoltés chytí téměř každého. Je směsicí pestrých rytmů, jež během několika minut zvednou celý sál ze židlí, případně naplní festivalový plac před pódiem a donutí jej do jedné duše skákat jako bojovníky kmene z Masai Mara. Melodické party propletené rytmicky dokonalým sletem francouzských slov či pomalejší fláky rapované v němčině, to všechno podpořené sociálně kritickými texty dohromady dává malou hudební atomovou bombu, která vybuchuje město za městem, festival za festivalem.

Irie Révoltés vystoupí 29. 11. v pražském klubu Roxy.

Irie Révoltés - Travailler