Čtvrtek 27/5/2010

Další neonacistická vražda v Moskvě

Dmitrij24. května slavila na jednom z moskevských nábřeží v severozápadní části města skupina mladých lidí narozeniny jednoho z nich. Party se chýlila ke konci, lidé se začali rozcházet domů a na místě zůstalo asi patnáct z nich, aby uklidili. Tehdy byli napadeni skupinou asi čtyřiceti ozbrojených neonacistů křičících: "To jsou oni!"

Po útoku zůstal na zemi ležet Dmitrij Kašitsin, zemřel na místě dříve, než dorazila sanitka. Bylo mu 27 let.

Napadení byli "obyčejní" posluchači metalu a HC s typickými subkulturními rysy. Útok byl naplánovaný, o čemž svědčí následující fakta. Zaútočili až na konci oslavy. Zaregistrovali skupinu mladých lidí, dali vědět dalším a začali chystat útok. Při něm křičeli náckovská hesla a byli ozbrojeni plynovými pistolemi a noži. Všichni byli maskovaní.

Dmitrijovi kamarádi říkají, že nikdo z lidí na party nebyl žádný aktivista, nezajímala je politika. Dmitrije také ne, měl prostě jenom rád tvrdou muziku. Nikdo z napadených neměl žádnou zbraň.

Náckové zmlátili klidně oslavující skupinku lidí a zabili jednoho z nich jen proto, že si mysleli, že má jiné názory než oni. Dmitrijovi přátelé nyní organizují sbírku na podporu jeho rodiny.Není od věci zmínit, že vazby na moskevskou neonacistickou scénu má i pražský Národní odpor a Dělnická strana.

V minulém roce dokonce, jak se píše na webu ruského Národního odporu - Национальное cопротивление, navštívila Moskvu "delegace Národního odporu Praha a Dělnické strany" a obě strany se, jak se píše v reportu, naprosto shodly ve svých názorech a udělaly několik společných fotografií na Rudém náměstí. Report najdete na této stránce national-resistance.com, zpráva vyšla 24. října 2009.

Je opravdu ironické, že moskevští neonacisté zavraždili človeka, který nosil tričko HC kapely Terror, té samé kapely, na jejíž koncert se čeští neonacisté snažili procpat tak vehementně, že se nakonec dovolávali zákonů.

Více informací na www.antifa.ru