Úterý 19/10/2010

Další fiasko DSSS v předvolebním čase

Ve čtvrtek 14. října napadli na litvínovsku mladí Romové členy Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) při vylepování předvolebních plakátů.

Před dvěma týdny jsme informovali o fiasku „dělnických“ hlídek na pražském Smíchově a vyzývali k protiakcím, které by daly neonacistickým politikům jasně najevo, že pro ně v ulicích není místo. Jsme velmi rádi, že si někdo tuto výzvu vzal k srdci. Podle informací v médiích, které potvrdila i Dělnická strana, byl totiž u Záluží na litvínovsku napaden volební tým DSSS třemi mladými Romy. Po spatření několika členů Dělnické strany vylepujících volební plakáty, vyskočili z auta a volebnímu týmu ručně vysvětlili, co si o nich myslí. S jistým zadostiučiněním lze konstatovat, že kromě mosteckého lídra kandidátky DSSS Františka Žigraie a předsedy krajské organizace DSSS ústeckého kraje Petra Kotába, byl mezi napadenými i Jiří Šlégr (na přiložené fotografii), který se aktivně účastnil zmiňované provokace „dělnických“ hlídek na Smíchově.

Nebezpečí DSSS (a prokazatelných neonacistů v jejich řadách), ale samozřejmě nekončí spolu s proběhlými volbami. Proti hnědé špíně, která by chtěla zaplavit naše ulice a dělat v nich "pořádek", je třeba vystupovat stejně rozhodně jako to tento čtvrtek předvedli tito tři mladíci. Právě to je cílem našeho snažení, abyste vzali věci do vlastních rukou a nedali neonacistům šanci! Organizujte se, braňte se, aktivně vystupujte proti lidem, kteří nám chtějí brát naši svobodu – ať už jde o nácky nebo politiky.