Pátek 18/1/2008

Co s načatým večerem

www.antifa.czKdyž plzeňský primátor Pavel Rödl ve čtvrtek zakázal neonacistickou demonstraci v Plzni, udělal tím mnoha náckům čáru přes rozpočet víc, než si myslel. Náhradní plán Národního odporu totiž údajně počítá, stejně jako 10. 11. 2007, s demonstrací v Praze na Palackého náměstí (tzv. pražský Hyde park, tedy prostor kde není třeba nahlašovat demonstrace). To se ovšem nebude zamlouvat těm, kteří hodlali po plzeňské demonstraci přejet pouhých 40 kilometrů do blízkých Klatov na koncert.

V sobotu totiž vystoupí v klatovském rockovém klubu U košile metalové kapely Ecce Mors, Bloody Lair, Interloud a Heren Istarion. Zajímavá je prvně jmenovaná. Kapela Ecce Mors vznikla v roce 2002 a prošla od té doby výraznými personálními proměnami. Již 1. srpna 2003 ale hrála na koncertě v Mladé Boleslavi s kapelami Agrese 95 (jedna z nejstarších českých neonacistických kapel) a Brigade M (neonacistická kapela z Holandska, viz info na holandském neonacistickém serveru Natinaal Revolutionair). Na témže místě a s toutéž kapelou si Ecce Mors zahráli ještě 13. srpna 2005.

V roce 2006 kapela odehrála hned několik významných koncertů. Nejprve to bylo 22. dubna v Srbsku na koncertu organizovaném neonacistickou organizací Blood and Honour/Combat 18 k výročí narozenin Adolfa Hitlera. Info a fotogalerie z tohoto koncertu najdete na webu Blood and Honour Srbsko a Blood and Honour Rusko. Za pozornost stojí zejména tyto fotografie Ecce Mors z akce.Ecce Mors na akci Blood and Honour/Combat 18 Srbsko v roce 2006V listopadu pak Ecce Mors zahráli na koncertě Martina Fraňka v Dražicích na Táborsku po boku takových es neonacistické hudby, jako jsou američtí Teardown, nebo němečtí Race Riot. Více informací najdete v materiálu Tolerance, která akci monitorovala. V roce 2007 si 26. 7. Ecce Mors zahráli na koncertě nazvaném „Potkali se u Kolína“, který proběhl zcela v režii neonacistických skupin.Ecce Mors na neonacistickém koncertě „Potkali se u Kolína“ v roce 2007


Nepřekvapí nás tedy, že CD této kapely najdeme u otevřeně neonacistických distribučních společností jako jsou 2yt4u nebo Until the End Records, ani to, že je kapela zmiňována na největším německém neonacistickém diskusním serveru Thiazi.net.

Vzhledem k chaotické situaci kolem plzeňské demo, pouze Adolf ví, jestli U metalové košile proběhne to správné arijské rojení nebo zda tam bude jen untermensch poloprázdno.
Zbloudilým, zatčeným či zmláceným neonacistům, kteří se na koncert nedostanou, tak alespoň nabízíme několik výživných fotografii. Ať nepřijdou zkrátka.

Takto například vypadá plakát na koncert Ecce Mors
Členové kapely Ecce Mors