Neděle 5/11/2006

Ani metr náckovským pochodům!

www.antifa.czPřes 8000 lidí se postavilo v německých Brémách fašistickému pochodu NPD. V sobotu 4. listopadu se vydalo na 300 nácků do německých Brém. Chtěli pochodovat centrem města a šířit své nenávistné žvásty, do cesty se jim ovšem postavili místní obyvatelé a nebylo jich málo.

Lidé tvořili blokády a snažili se zabránit NPD pochodovat městem. Přímo na trase fašistického pochodu vznikla obrovská blokáda, antifašisté si sedali na silnici a tvořili živé řetězy. Po 300 metrech byl nacistický pochod ukončen, náckové se museli vydat zpět domů. Policie poté provedla brutální zásah proti antifas, po kterém skončilo na policejní stanici několik desítek osob.

Vydařené protiakci předcházela dobře připravená informační kampaň. Na několika internetových stránkách zveřejňovali antifašisté zprávy o aktivitách lokální pobočky NPD a místních neonacistů. V samotných Brémách probíhaly před akcí info-schůzky, kde byli obyvatelé informováni o akci NPD a připravovaných protiakcích. Celé město bylo polepeno antifašistickými plakáty. Na jednom z hlavních webů www.keinen-meter.de jste mohli najít plakáty, letáky, tiskové zprávy, šablony na stříkání nápisů nebo také jingle vytvořen přímo pro tuto akci, který se dostal do lokálních rádií.

Přesto, že německá masmédia mluví o 1500, nebo z jiných zdrojů 3000 účastnících antifa demo, nezávislé zpravodajství Indymedia.org, jejichž novináři byli na akci přítomni, označují tyto odhady jako nepřesné. Podle Indymedia bylo na akcích proti fašistickému pochodu v Brémách 8 - 10.000 lidí. Přičemž antifa-blok měl přinejmenším 2000 lidí.

download: 3 videa z blokády