Úterý 18/5/2010

Aktivisté NO v akci: vykrademe i Frakci rudé armády

RAF_logoPoněkud zarážející způsob si, pro svůj pokus deklaratorně vyrovnat se s realitou v Brně, zvolil konglomerát tamní Dělnické strany, Dělnické mládeže, juniorky nazichuligánů Jehny Kentus Gang zvaný Cheeky Boys a Národního odporu, v příspěvku uveřejněném na stránkách odpor.org pod názvem Aktivisté NO v akci: Pro Antifu není v Brně místo!.
Jeden by si myslel, že jejich zoufalý nedostatek kreativity narazil na své meze, ale oni vždy něčím překvapí. Do záhlaví si totiž vetkli tento výrok:
"Když člověk hodí kámen, tak je to trestný čin. Když je hozeno tisíce kamenů, tak je to politická akce. Když člověk zapálí auto, tak je to trestný čin. Když je zapáleno stovky aut, tak je to politická akce. Protest je, když řeknu: "To a to se mi nelíbí." Odpor je, když se postarám o to, aby to, co se mi nelíbí, se už dále nedělo".
Pokud si někdo myslí, že básnické střevo je jejich vlastní, tak zdání klame. Jedná se o citát Ulrike Mienhof z bolševicko-avangardistické skupiny Frakce rudé armády (Rote Armee Fraktion, RAF), podporované východoněmeckou tajnou službou Stasi:
"Wirft man einen Stein, so ist das eine strafbare Handlung, werden tausend Steine geworfen, ist das eine politische Aktion. Zündet man ein Auto an, ist das eine strafbare Handlung. Werden hunderte von Autos angezündet, ist das eine politische Aktion. Protest ist, wenn ich sage, das und das passt mir nicht. Widerstand ist, daß ich dafür sorge, daß das, was mir nicht passt, nicht länger geschieht.“

Brzy se možná ale dozvíme, že to "Národní odpor" všem nandal: nastříkáním nápisů Národní odpor Brno a zapálením transparentu k výročí konce Druhé světové války.
Anti-antifa, hahaha.