Čtvrtek 12/8/2010

AFA na letních festivalech

Protože činnost Antifašistické akce je pestřejší než nám tvrdí poslední zprávy policie a protože ani letos nepořádáme výcvikové tábory pouličního boje, vyrazili jsme na letní festivaly. Náš infostánek byl k vidění mimo jiné na Mighty sounds, Play Fast nebo Fluff festivalu. Velice děkujem všem, kteří se u našeho stánku zastavili a vyměnili si s námi své zkušenosti a podněty. K dispozici bylo kromě informačních a propagačních materiálů také několik posledních triček z limitované série May Day nebo časopis Akce. Ten je možné koupit přes internetové obchody XBastaX, Damage done records, Virus N a Emergency records. Také několik velikostí triček May Day je ještě k dispozici skrz náš improvizovaný eshop.

Nejsme zdaleka jediní kteří na letních festivalech i jinde dávají jasně najevo své antifašistické postoje. Na Mighty sounds toho byli příkladem německo-francoužští Irie Revoltes s vlajkami AFA nebo kapely Ska-P či H20 a mnoho dalších. Hardcore scéna je známá svým jasným názorem na neonacisty a v podobném duchu se nesl i jeden z největších evropských hardcoreových festivalů Fluff Fest. Nebyl zde žádný prostor pro rasismus, sexismus ani homofobii. Mimo ostatních zajímavých promítání, workshopů a přednášek proběhla i přednáška Antifašistické akce (AFA). Také Playfast festival jasně deklaroval už vyvěšením plachet Good Night White Pride nad pódium, že neonacisté se tolerovat nebudou. Letos se festival rozrostl také o politický program, mimo promítání proběhla i přednáška Evy Novákové o Palestině. Další pozitivním momentem na těchto festivalech je, že si pořadatelé uvědomují utrpení zvířat - k dispozici byla vegetariánská a často pouze veganská jídla.

Věříme, že podobné akce, včetně těch menších, jsou stejně inspirativní i pro vás! Těší nás vyjádření mnoha kapel proti fašismu a kapitalismu a děkujeme za podporu organizátorům festivalů.

Irie Révoltés na Mighty sounds 2010

Mighty sounds 2010 - festival měl mnoho tisíc návštěvníků

Irie Révoltés

Irie Révoltés řádili na pódiu s vlajkami AFA

Irie Révoltés

Infostánek AFA na Fluff festivalu

Fluff 2010

Infostánek AFA na festivalu Play fast or dont

Playfast 2010

Playfast 2010