Čtvrtek 26/9/2013

28.9. l Tahle země není pro nácky - Zastavme neonacistý pochod v Krupce! | Krupka - Ulice Karla Čapka l 14:30

Rasisté se svým putovní cirkusem nenávisti přijiždí opět do Krupky.
Do města, kde jsme se jim opakovaně postavili, protože víme kam rasismus a fašismus vede.

Nebudeme rasistům vyklízet prostor a dělat, že neexistují. Uspořádáme solidární happening a postavíme se po boku místních Romů proti — tak jako v předchozích letech.
Bílí, Romové, staří, mladí, muži, ženy, místní či přespolní — společně dáme rasistům jasný vzkaz:
„Tahle země není, nebyla a nikdy nebude pro nácky!“

Událost na Facebooku

země neni pro nacky

Související články

Útok v Krupce a dvojí metr neonacistů
V Krupce dva romští mladíci napadli a surově zmlátili kolemjdoucího třináctiletého chlapce. Pro podobný útok na neznámého kolemjdoucího, který je vedený takovým brutálním způsobem neexistuje jakákoliv omluva. Pokud byl motiv útoku rasový, je ještě o to odpornější a zavrženíhodnější. Přesto,že se zabýváme především rasismem a násilím "bílých" proti "barevným", neznamená to, že existuje jen bělošský rasismus nebo že bychom byli snad ochotni takové jednání omlouvat.

Pachtel dostal exemplární trest
Pachatel, který útočil v Krupce, už dříve kradl, jeho IQ má hodnotu 41 a neumí psát. Pochází z velmi špatných sociálních poměrů. Suma sumárum, malér se dal čekat. Co se však čekat nedá, je, že by to byl organizovaný romský rasista, který si přepadení hocha předem připravil, předem plánoval a uskutečnil z rasových důvodů. Tomu by nevěřil snad ani člen Dělnické strany sociální spravedlnosti.