Středa 27/2/2013

19. - 20.4.2013 l Anarchistický knižní veletrh l Praha

Dalo by se říci, že současná situace, alespoň v porovnání s nedávnou minulostí, přeje politickým a sociálním alternativám. Pookřálo i anarchistické hnutí, což se projevuje i širokou paletou vydávaných titulů – newsletterů, časopisů i knih. Jen za poslední rok vyšly desítky titulů. I proto, že na něm po letech bude co prezentovat, nazrál čas pro první místní Anarchistický knižní festival.

Anarchistický knižní festival je především setkáním vydavatelů tiskovin z širšího okruhu antiautoritářského hnutí. Místem, kde se dá shlédnout a případně pořídit široké spektrum tématické literatury a také potkat její tvůrce tváří v tvář. Místem, kde se dají navázat nové kontakty a kamarádství a propojovat aktivity.

Jeho součástí ale není jen pasivní prezentace literatury. Vedle ní proběhnou tématické přednášky zajímavých hostů, praktické workshopy i prezentace aktivních skupin, kolektivů a organizací.

Program bude postupně upřesňován na webových stránkách

Pokud máte zájem se akce zúčastnit se svým distrem, přispět přednáškou, workshopem či čímkoliv dalším, napište nám na náš e-mail (uvedený na stránkách) a určitě se domluvíme!

Akce se koná v rámci Akčních dní, série akcí širšího anti-autoritářského hnutí, pořádaných ve dnech okolo tradičního anarchistického svátku prvního máje.