Pondělí 5/3/2012

16.–18. 3. Akce na podporu stíhaných ruských antifašistů

Ruští antifašisté z Nižného Novgorodu naléhavě žádají o mezinárodní pomoc. Politická policie (Centrum pro potírání extrémismu) stíhá ve vykonstruovaném kriminálním případu pět novgorodských antifašistů. Arťom Bystrov, Albert Gainutdinov, Pavel Krivonosov, Dimitrij Kolesov a Oleg Gambaruk byli ruskými úřady obviněni ze založení „extrémistické komunity“ s exotickým názvem Antifa-RASH, která měla údajně za cíl fyzicky napadat ultra-pravicově smýšlející lidi a vyvolávat nenávist proti nim a bohatým lidem.

Je třeba vytvořit mezinárodní tlak na ruské úřady a tak novgorodští antifašisté vyzývají k mezinárodním koordinovaným solidárním akcím, které by měly proběhnout během víkendu 16.-18. března.

Celý případ provázejí ze strany ruských úřadů závažná procesní pochybení, nedodržování platných ruských zákonů a dokonce i přímo umělé vytváření důkazů. Domovní prohlídky v bytech obviněných antifašistů byly ve většině případů prováděny v jejich nepřítomnosti a bez přítomnosti oficiálních svědků, což je v rozporu s ruskými zákony. V takto prohledávaných bytech pak byly „nalezeny“ takové důkazy jako členské karty imaginární organizace Antifa-RASH (dokonce s gramatickou chybou) či plány s přesně určenou hierarchií skupiny obsahující dokonce přísné postihy pro ty, kteří se nějak proviní, což je samozřejmě v rozporu s anarchistickou ideologií, na které měla být logicky tato organizace založena. Druhá část obžaloby, která se týká násilného útoku na neonacisty před jedním z místních barů, je také plná výmyslů a nesmyslů, zahrnujících například účast lidí, kteří prokazatelně na inkriminovaném místě nemohli být, apod.

Tento vykonstruovaný proces je podle názoru novgorodských antifašistů veden právě proti těmto osobám, protože jsou veřejně vystupujícími antifašisty, někteří i environmentálními či sociálními aktivisty či členy FNB. Albert Gainutdinov je navíc tvůrcem a provozovatelem internetových stránek Streetmob.org, která odhaluje a dokumentuje zločiny politické policie, kterých se dopouští na antifašistech, anarchistech a levicových aktivistech, zahrnující především fyzické mučení a vydírání. Gainutdinov se v současné době skrývá, protože je mu zcela jasné, jakého zacházení by se mu ze strany policie dostalo.

Jediný, komu nelze pomoci, je Oleg Gambaruk, který díky své nezkušenosti a pod tlakem hrozeb ze strany policie přiznal nejen účast na násilném útoku před barem, ale také účast v oné imaginární extrémistické organizaci. Všichni obžalovaní navíc byli nuceni, aby se stali policejními informátory výměnou za beztrestnost.

Jak tedy obžalovaným pomoci?

Zaprvé je třeba vytvořit mezinárodní tlak na ruské úřady a tak novgorodští antifašisté vyzývají k mezinárodním koordinovaným solidárním akcím, které by měly proběhnout během víkendu 16.-18. března. Druhou možností je finanční pomoc. Výdaje na právníky nejsou zanedbatelné a je třeba vybrat alespoň 3 000$. Níže najdete čísla účtů, na které je možné finanční příspěvky zasílat. Veškeré užití finančních darů bude pečlivě vyúčtováváno na internetové stránce Streetmob.org, kde také naleznete podrobnosti k celému případu v angličtině.

Stíhaní antifašisté spoléhají na vaši solidaritu a podporu!

Další informace také na těchto webových stránkách:
Avtonom.org
Freeantifann.Livejournal.com
Na Facebooku (je nutná registrace)

Sem je možné zasílat finanční dary:

1. SKRILL (MONEYBOOKERS)

Email: olegevgenich [at] gmail.com
Customer ID: 28988570 (EURO only)

2. Alfa-Bank

DOLLARS
Beneficiary’s bank Alfa-Bank Moscow
S.W.I.F.T. ALFARUMM
Beneficiary’s Acc. № 40817840408350001059
Beneficiary ALEKSANDR FITASOV
Correspondent bank of beneficiary’s bank WELLS FARGO BANK N.A.
S.W.I.F.T. PNBPUS3NNYC
Acc. With corresp Bank № 2000193651652

EURO
Beneficiary's bank Alfa-Bank Moscow
S.W.I.F.T. ALFARUMM
Beneficiary’s Acc. № 40817978408350001060
Beneficiary ALEKSANDR FITASOV
Correspondent bank of beneficiary’s bank COMMERZBANK AG, Frankfurt am Main
S.W.I.F.T. COBADEFF
Acc. With corresp Bank № 400886894501EUR