Středa 18/7/2012

15. - 31.7 Výstava plakátů a výtisků časopisu A-kontra za roky 1991 - 2012 l Praha Holešovice Plynární 1096/23 l kavárna klubu Cross otevřeno denně 14:00 - 02:00

Časopis A-kontra vznikl krátce po listopadové změně režimu a za svou více jak dvacetiletou existenci měnil periodicitu i formu vydání. Aktuální výstava v kavárně klubu Cross zachycuje především jeho poslední etapu, kdy vychází jako skládačka – většinou k nějakým událostem jako jsou odborové protesty, stávky nebo festivaly či streetparty – např. brněnský Protestfest nebo pražský DIY Karneval.

V době zvýšených sociálních konfliktů vyčleňuje redakce jednu stranu na plakátové sdělení, které komunikuje obrazem i sloganem. Především aktuální plakáty z posledních dvou let máte možnost při této příležitosti vidět přehledně. Na výstavě naleznete ale i obálky čísel z let devadesátých i z počátku nového tisíciletí.

 

Některé vystavené plakáty a obálky jsou prodejné a vybrané finance budou použity na vydání dalších čísel v budoucnu. Benefiční cena rámu i s plakátem činí 500,- Kč (prodej po domluvě s klubem Cross).

Redakce pracuje bez nároku na honorář, zdarma jsou vykonávány i další navazující činnosti, například distribuce. Náklady na tisk jsou hrazeny z dobrovolných příspěvků čtenářů i dalších pravidelných podporovatelů. Výstava je i tak vyjádřením poděkování všem dobrovolným přispěvatelům, díky kterým může A-kontra stále vycházet. Mezi ně patří i klub Cross. Je zároveň jedno z několika míst, kde můžete na A-kontru narazit pravidelně, výstava tento moment podtrhuje.

Event Facebook