Pátek 7/10/2011

11. 11. 2011: Horký podzim ve Varšavě

Náckové a jejich nenávist k ostatním lidem jsou stejní po celém světě. Používají i podobné strategie, kterými se snaží ukázat svoji sílu. Od fyzického napadávání, pořádání koncertů spřízněných kapel v putykách zapadlých vesniček, nákupu psích konzerv (česká specialita), až po velké veřejné demonstrace.

K jedné takové dojde 11. listopadu, kdy je polský státní svátek Dne národní nezávislosti, ve Varšavě. Náckové maximálně využívají tohoto data a své skutečné názory maskují pod pozlátkem „Pochodu nezávislosti“, jež je téma, které polskou, nacionalisticky orientovanou, společnost má šanci částečně oslovit. V to doufají pořadatelé z ONR, Młodzież Wszechpolska, NOP, Blood & Honour a Combat 18 – tedy z regulérních náckovských organizací, jejichž členové mají na svědomí tvrdé útoky nejenom na antifašisty a antifašistky z měst Białystok a Jedwabne.

Minulý rok ukázal, kdy se náckům postavilo a zabránilo jim projít do centra města několik tisíc lidí, že nacistická ideologie není v ulicích Varšavy vítána, i když je vydávána jako manifestace za svobodu národu.

S antifašistickou blokádou je spojeno více akcí, další informace naleznete na http://www.11listopada.org/ a na http://antifa.bzzz.net/, anebo sledujte nadále antifa.cz, budeme aktuálně informovat.